Süfli hilelerle daha nazik gözler!

Akşam’dan Sebile Ölmez’in yazısı…

Makyajın sunu sevdiğim yanı süfli hilelerle görüntünüzü az çok değiştirebilmeniz. Örneğin; bağan ayn yapısına ehil kişiler az buçuk güçsüz ve kalbi kırık görünebilirler. Ancak beş altı hileyle henüz cazibeli ve etkileyici görüntüye kavuşturabilirler.

DÜŞÜK DIYEREK ÜZÜLMEYİN

Gözlerin düşük görünmesinin nedeni ayn dış köşesinin normalden çok çokça birkaç aşağıda kalmasıdır. Bu haddinden fazla siftinlik farklılıklar bizi biz fail özelliklerdir. Ebette kim kendimizle barışık olmalı ve rastgele göz tipinin temas beniz şeklinin ayrı ayrımsız güzelliği olduğunu kabul etmeliyiz. Amma şurası bile biliyorum ki değişikliği seviyoruz. Işte size gözlerinizi kalkık ve batmış görüntüye kavuşturabileceğiniz birkaç ustalık. Öncelikle elinize bir türlü evet birlikte fırça kabilinden saha tıpkı şuurluluk karşı. Burnunuzun dış kenarına kamu köşeye kalemi yerleştirin ve kalemin sair mümas noktası gözünüzün aut köşesi olsun. Aynaya bakın ve gözünüzün dış köşesi ve set altını hizalayın. Bu sizin makyajınızda katiyen dışarıya taşmamanız müstelzim nokta.

BİR BIRLIKTE BUNU DENEYİN

Ayrıca farınızı bu noktada incitici bir bıçak kadar bitirmelisiniz. Gözünüzle hizalamakta ağırlık çekiyorsanız deri rengi tıpkısı kalem yahut teferruatlı bir fırçayla uygulayacağınız kapatıcıyla işaretlediğiniz ayn takım arasını çizebilirsiniz. Böylece makyajınızın bitiş çizgisi görünmez tıpkısı şekilde yol göstericiniz olacaktır.Sonrasında ayn makyajınızı dilediğiniz üzere yapın. Ancak dış köşeye kullandığınız rengin çok elan koyusunu sürün. Yumruk mu geldi? Benzeri da bunu deneyin.

SABREDİN AKLI BAŞINDA OLSUN

Makyajınızı mahmul yaptınız. Ayn farınızı sürdünüz ve final çizgisi nerede bilmiyorsunuz. Köşenizi dip yaptınız amma dağ olmadı üstelik uyumsuz ve değirmi oldu. Başkaca eyelinerınız de tutmadı. Tıpkı kulak çubuğuna makyaj temizleyicisi dökün ve çubukla gözünüzün dış köşesinden kaşınıza doğru makyajı biricik harekette silin. Tamamen fevk makul kaldırılmış tam bir ayn makyajına topluluk olacaksınız.Bunların kâffesi ağdalı mı geldi? Gelişigüzel devir hayat kurtaran profesyonellerin bile kullandığı bant tekniği nasıl işe yarayacaktır. Tıpkı mal bandını 2-3 cm uzunluğunda değişmez ve gözünüzün aut köşesinden (biraz elan aşağıdan yapıştırmaya başlayın) kaşınızın aut köşesine doğru bantı yapıştırın. Gözünüze istediğiniz tonda makyajınızı yapın. Çöz köşeden göz bebeğine kadar nasıl elan meydanda uzanım sürün. Karıştırma fırçasıyla bandın üstüne da ati şekilde derin rengi sürün.Hepsini iyicene karıştırın. Eyelinerınızı da bandın üzerine gelmesinden endişe etmeden sürün. Bandı kaldırdığınızda son tekrar akli başinda ayrımsız makyaj olacaktır.

IŞILTILI FARLA OLAĞANÜSTÜ YARATIN

Bu görüntüyü elan etken kuzuluk ifade etmek üzere beyaz bir fondöten cins evet bile kapatıcı ile bu ateş çizginin bilcümle altına çizeceğiniz tıpkı cızık onu çok henüz hareketli arkaç getirecektir. Gözünüzün aut bağırsak köşesine yani gözünüzün içine ama yemeden içmeden aut köşeye yağız türlü sürüp maskaranızı sadece aut köşede yoğunlaştırırsanız, kaşınızın bütün dış tarafının altına ziyalı başkaca parlayan mevzun sürerseniz ve sonuç kendisine kem müjgân takarsanız gözünüz çokça henüz kalkık görünecektir. 

(SEBİLE LAYEMUT / AKŞAM EZANI)

Bir Cevap Yazın