Suna Üçkarışoğlu yazdı…

Bu sabah gelişigüzel sabahleyin olduğu kadar kenar yazarlarını okumakla başladım güne… Her ne büyüklüğünde hava sakıt kalemleriyle sıkı denetim çizgisini aşmadan yazsalar üstelik…

Sevgili Ayşe Aral, derakap süratle her dönem okuduğum ve kalemini haddinden fazla birlikte beğendiğim tıpkısı meslektaşım. Ancak onu ilk kez bu büyüklüğünde biçare, bu büyüklüğünde nevmit tıpkı durumda gördüm.

Seçim SONUÇLARI açıklanmadan yazdığı yazıda konusunda üstlük…

Neredeyse sandıktan “OLUR!” oyu çıktı diye intihara teşebbüs eden gencimiz kadar hayatına son verecek durumda…

“ Kaygılarımız yarın başka gün kendi ülkemizde Cumhuriyet ’e, Kemalist yaşayabilmeye dair. “ diyor Başvekil ’a yazdığı mektupta.

Kaygılar zayıf insanın duygusudur Ayşe Aral. Siz bu kadar zayıf tıpkısı adam mısınız ki Başvekil ’a sızlanıyorsunuz?

Başvekil ’a mektup yarmak adına bugün oturup neden Türkiye genelinde EVET imdi sandıktan ekseriyetle diye niteleyerek yazarsınız diye niteleyerek beklemiştim oysa.

Haklısınız sonuçları bilmiyordum diyorsunuz yazınızda. ( Zaman Türkiye ’birlikte yediden yetmişine kim benim oğlum karışma (17 yaşında) sandıktan TAMAM çıkacağını bilirken siz zahir olurda bilemezsiniz?
Foto beyninde; Demokrasinin gereği yapıldı ve oylama sonucu sandıktan EVET bundan sonra.

Bu dakikadan bilahare temel düşünülmesi müstelzim ve cevaplanması müstelzim sorular var.

Bırakın Başvekil ’a sızlanmayı birlikte bu soruların cevabını isteyin Atatürkçüyüm diyen herkesten ve kendinizden. BOZUKLUK? Hakeza oldu diye niteleyerek.

Başbakan ’dan alay istemek hal değil ülkemizdeki sorunların çözümlenmesin üstelik. Çözüm insanların gerçekte EŞ olmasında. Ahlaklı, erdemli, vergili, apotr ve korlayıcı tavrında…

Ben üstelik anneyim;
Hangi ülkem adına, ne bile yetiştirdiğim oğlum hesabına gelecekle ilgilendiren kaygılarım yok. Olmayacakta. Demokrasinin gereği işlenmiş ve sandıktan TAMAM çıkmıştır. HAYIR üstelik çıkabilirdi. Burada göz ardı edinilen soy şu kim TÜRKİYE ’nin nazik çoğunluğu AKP ’ye olur diyorsa, ki rey sandığına gidilirken referandumdan çok bu oylandı. CHP ’nin oturup iki kez elan düşünmesi lazım.

Sevgiyle ve Insani Kalın.

Suna Üçkarışoğlu /Sunauckarisoglu.com

Bir Cevap Yazın