Sunma çokça sızıltı edilen yol STV!..

RTÜK, yurttaş şikayetlerinde ‘cinsellik ve müstehcenlik ’ ile genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine tehalüf ’ şikayetlerinin su kazandığını belirtirken, bildirme çok ‘Kabiliyet Sizsiniz ’ programının pornografik olduğu gerekçesiyle yakınma edildiğini kaydetti.  RTÜK ’e bakarak Yetenek Sizsiniz yarışmasının şekva oranı yüzdelik 90. Başka yandan en çok şikayet alan monitör kanalı ise belirtik ara STV oldu.

GERGEDAN’A DE TEPKI

RTÜK ’ün geçtiğimiz hafta görüştüğü ‘2013 Yılı Teşrinisani Ayında Mevrut Bildirimlerin Umumi Değerlendirmesi ’ ünlü raporunda bütün 27.802 sayı tetkik kriteri içerisinde 12.834 (yüzde 46) ile reklam kuşakları, 4.789 (yüzde 17) ile kederli diziler ve 2.377 (yüzdelik 9) oranı ile direnç yarışmaları önce üç sırada düzlük aldı.

Rapora bakarak vatandaşların yüzdelik 13 ’ü reklam görüntülerine ilgili namına cinsellik ve müstehcenlik kriteri için şikayette bulunurken, en haddinden fazla sızıltı edilen reklamların başında ‘telefon satışı ’ reklamları geldi.

Reklamlar konusundaki şikayetlerin yüzdelik 8 oranında ‘Gergedan ’ isimli eşeysel gücü arttıran ürünün reklamı de sızıltı edildi.

EN HADDINDEN FAZLA ŞİKAYET EDİLEN YOL STV

Yer çokça şikayet edilen kanal ise yüzde 27 ile STV oldu. STV ’yi yüzdelik 11 ile Show ve yüzde 8 ile Fox TV izleme etti.

Arz haddinden fazla şikayet alan Kabiliyet Sizsiniz ’i, yüzdelik 4 ’le ‘O Ses Türkiye ’ ve yüzdelik 2 ile ‘Ben Bilmem Eşim Bilir ’ programları izledi.

Nesil programlarında son teşrin ayında yüzde 39 ’la Esra Erol (Fox), Yüde 23 ’le Müge Anlı ile Lezzetli Sert (Atv) ve yüzdelik 8 ’le Gelişigüzel Husus Dahil (Show) programları şikayet edildi.

MEDYARADAR

Bir Cevap Yazın