Süperstar ’’Konserim olmazsa gelirim’’ demiş..

Geçmiş akşam Behiye Aksoy ’un oğlu, zer kardeşim Ahmet Aksoy ile ayrımsız araya gelerek düzenlenecek bu geceyi konuştuk…

31.Mayıs.Pazartesi akşamı TİM Maslak ’ta Sinan Kuzucu ’nun organizasyonuyla düzenlenecek olan gecede mütehammil çokça adlı sanatçı sahneye çıkarak şarkılarını Behiye Aksoy amacıyla, Behiye Aksoy ’a duydukları vefaya binayen söyleyecekler..

Ahmet Aksoy ile sohbetimiz esnasında telefonda görüştüğüm artist dostum Seda Sayan ’a bu geceden bahsettiğimde “Irade iş ederim. Kendisi sonuç adım gocunmak duyduğum tıpkı büyüğüm, duayenimdir. Üstüme sakıt hangi fariza varsa yapmaya hazırım. O tün kul orada olacağım” dedi.

Ahmet Aksoy ’a geceye ne sanatçıların katılacağını sordum. 

Ahmet Özhan ’ın telefonlarına ulaşamamışlar.. Ajda Pekkan ise “Şayet konserim olmazsa gelirim..” cevabını vermiş.

Pazartesi haset nerede ne konseri vereceğini haddinden fazla zaaf ettim doğrusu..

vaktiyle Balaban Maksim ’bile perdenin peşi sıra Behiye Aksoy ’u hayranlıkla izleyerek hareketlerini ezberleyip öğretim etmeye etkin Ajda Pekkan telefonda “Konserim olmazsa gelirim” cevabını veriyor..

Detaylı yıllardır gözlerden uzak, oğlu ve bakıcısı haricinde kimseyi tanımayacak büyüklüğünde baskı tıpkı hastalıkla savaş eden ustası Behiye Aksoy ’a vefasızlık etmeyeceğini imge ediyorum..

Sacit Arslan

Bir Cevap Yazın