Süpürge Otu Özkalyoncu’dan gürültülü getirecek tıpkı yazı

AJDA PEKKAN;KAHTALI MIÇI VE HÂKIM BAĞIŞ….
 
 
Mübalağalı hayranlık, mübalağalı teveccüh halimiz var.
Sevimsiz…
Adeta onun önünde fevt halimiz var.Hiç tanımadığımız, sadece şarkılarını dinlediğimiz, ya dahi dizilerde oyunculuğunu gördüğümüz insanlar….Tabi ki birileri, diğerlerinin önüne beğenilir, birilerini çıktı severiz.Birilerini daha az beğeniriz.
Bizim ölçülerimiz ibret, bana göre anlaşılmaz.Sesinden, şarkılarından evet da oyunculuğundan beğendiğim insanlar var, bazılarını dahi seviyorum.Ama hiç bir ünlüyü kendine gani baktığı amacıyla, tüvana kaldığı için, evet dahi vurgun olduğu üzere herhang ibir yere oturtmadım.Bana hangi algın olsa hangi peki, balıketinde olsa hangi peki.sesini sevmem, şarkılarını sevmem  yeter.Onların uğrunda cavlamak var mı? hangi münasebet.
Herkes öyle mi, değil?
Kimden bahsettiğimi anlatacağım.
Ajda Pekkan ’a ölen insanlar var.Çok duydum ve tanık oldum.kadına bayılıyor…Bu hangi üzücü hayranlık.

Niye? kendine haddinden fazla bol bakıyor, sabah akşam diyette, yemez, içmez.Plates falan…Çok da adamakıllı giyiniyor.

Allah ….tanrı , rağbet nedeni böyle birşey tür mi? Evet, Bahir Seki…Şarkıları yalın kat üstü, besteleri birlikte kendinin.Çok ta kalpten söylüyor.Olmazzz kilo almış bu mesafe şişmanlamış.Peki sen bu duruluk özlük kıçına baktın mı.Yooooo, çokça şişmanlamışsın, kıçın yetik, başkasının kim hasis diyerek hayranlık filan!
 
Tuhaf….
Ben Ajda Pekkan ’ı rastlarsam dinlerim, yegâne albümünü almamışımdır.Sesi iyicene amma şarkıları beni yakmaz.Röportajların da samimiyet yakalayamam, konuştuklarını dinlerken sıkırım.bana göre elle tutulur birşey söylemez, anlatmaz.

Sonuç kendisine benim süper starım değildir mesela.

Köşe yazarlarını, gazeteleri okuyun lütfen, Ajda ile ilişkin haberlere bakın.O olmazsa ne yaparız halimiz var.Bu ne mübalağa bu ne dolduruş

Benim süper starım hangi ahit olurdu bilirmisiniz?.

Çocuk diriğ kurumundan bir bebek aldığı ahit, yılın tıpkı dolu konserini müzaheret kuruluşlarına yaptıgı antlaşma, ihtiyacı olan aynı aileyi musahabe ettiği devir, bacağı kopan ayrımsız tendürüst kadını mülakat ettiği antlaşma.Ülkenin sıkıntıları nerede var , orada fotoğrafını gördüğüm zaman.Elini taşın altına koyduğu ahit…… Gören var mı? Ajda ahali ve, tıpkısı taş gören var mı?

Yani Angelina Jolie, üzere duygulu bire bir sanatkâr olduğu antlaşma. Işte o zaman onu haddinden fazla severim.Bana hangi vurgun olmuş, bacakları taş ergin.

Siz ona canınız kurman ederseniz o da gider Hükümran Ihsan ’ a kurban tamam.Canımı sizin amacıyla veririm demiş ….Sizi sanatçılar üzere çokça özdek yaptınız, cenabıhak sizi başımızdan nakıs etmesin demiş.
 
Sözde sanatçı yerine çokça mağduriyeti var de.
 
Samimiyet var mı allahaşkına…
 
Zannedersin Kahtalı Mıçı…

Funda Özkalyoncu

Bir Cevap Yazın