Sur’daki mahalleler teröristlerden arındırıldı

Milliyet’te düzlük kayran habere bakarak Sur’da 28 Kasım’da Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını  kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Ihtiyaç Erdur’un martir olduğu  saldırının peşi sıra başlatılan operasyonlar devam ediyor. Sokağa gezinti yasağı uygulamasına bitmeme edilen Cevatpaşa, Fatihpaşa,  Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Çekişme mahallelerinde yoğunlaşan  operasyonlarda, söz konusu mahallelerin şişman bölümü teröristlerden arındırıldı.

Çokça sayıda ev ve hisse senedi yerinin nakız olduğu saldırılarda cami ile  okulların şişman bölümünün kullanılamaz ağıl geldiği görülürken, teröristlerin  tuzakladığı patlayıcıları infilak etmesi sonucu yıkılan yapılar, saldırıların  şiddetini gözler önüne serdi. Teröristlerden temizlenen mahallelerde teröristlerce kurulan  barikatlar düzenlilik güçlerince gelişim makinelerinin yardımı ile kaldırılırken,  hendekler dahi kapatılıyor.

Terör örgütü üyelerinden arındırılan bölgelerde düzenlilik güçlerince 24  saat özveriyle kere tutuluyor.

TABUTLARDAN BARİKAT YAPMIŞLAR…

Fatihpaşa ve Cidal mahallelerinde teröristlerin karargah üzere kullandıları Fatihpaşa Camii’nin de bulunduğu Fatihpaşa Mahallesinin nazik oranda teröristlerden temizlendiği öğrenildi. Yıldırı örgütü üyelerinin Fatihpaşa Camii girişine kurdukları barikatlarda tabutları kullanması da dikkati çekti. Roketatarlar ve detaylı namlulu  silahlarla gerçekleştirilen saldırılarda caminin çevresindeki yapılar dahi  kullanılamaz hale geldi.

Teröristlerin, molozları dahi barikat namına kullandıkları gözlendi.

Bir Cevap Yazın