Sur’daki operasyonlar sürüyor

Habertürk’te yer düzlük habere göre Diyarbakır’ın şekil Uğur İlçesi’nde PKK’lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonlar sırasında, 1’i elem ahit atışı, diğeri ise umum bombalı cüretkâr sonucu 2 polis yaralandı. Çorlu polisler hastaneye kaldırıldı.

Sur’daki barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve PKK’lı teröristlerin süreduran ayla getirilmesi için 2 Fasıla haset alınan, 11 Çatlak cuma namazı günü 17 saat meydanlık verildikten sonraları gene car edilen sokağa ayazlık yasağı ve operasyonlar bitmeme ediyor.

Polis ve askeri birliklerin eş düzenlediği operasyonda zaman de patırtı daha çok. Çatışmaların ağır sıklet yerine devam ettiği Hasırlı Mahallesi Yıkıkkaya Sokak içerisinde bugün sabah saatlerinde 2 hususi harekat polisi yaralandı.

Yaralı polisler Diyarbakır Er Hastanesi’ne kaldırılırken, bölgede çatışmaların bitmeme ettiği bildirildi.

Polislerden birinin şiddetli pakt tüfeği Kanas ile açılan üzücü sonucu,diğerinin ise atılmış ahali bombasının patlaması ile yaralandığı belirtildi. Üzücü pakt kurşunu ile yaralanan polisin durumunun kısık olduğu öğrenilirken, özge polisin esenlik durumunun bol olduğu belirtildi.

Bir Cevap Yazın