Sürekli makyajla ilişkin tam çakmak istedikleriniz!

Akşam’dan Bayram Ayı Özçelik’in yazısı…

Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi, (tamirat ve baştan yapma cerrahisi) mihman makyaj uygulayıcılarına gerekseme duymaktadır. Hususi eğitimlerle bu açığı kapatabilecek uzmanlar yetiştirilmekte. Tıbbı makyöz- makyör denebilecek şekilde eğitilen uzmanların cerrahların baştan onardıkları evet da şekillendirdikleri kimi uygulamalarda son noktayı koymaları yapılan operasyonun kalitesini üstelik etkilediğinden bu konudaki uzmanların seçiminde çokça alıngan davranılmaktadır. Pigmentlerin hususi üretildiği bu icraat üzere yetiştirilen uzmanlar sağlık sektöründe aynı açığı kapatmaya başladılar. Sayılarının daha tam düzeyde olduğunu söyleyemeyiz. Özellikle Areola üzerine çok çok uzmana ihtiyaç var.

Bati pigment üreticilerinin Areola için ayrı tıpkısı uzanım skalası oluşturduklarını izah etmek konuyu afişe etmek açışından ehemmiyet arz etmekte. Yalın Kat aynı muamelat kabilinden gözükse de ruh bilimsel değeri faziletkâr uygulamalar için yetiştirilen uzmanlar eksiksiz dünyada tıbbi sürekli makyaj sektörünün yeryüzü haddinden fazla aranan elemanları oldular. Vitiligo, Areola, Alopesi, scalp ve skar alalama, gibi diğer istenmeyen durumlara reçete olan bu makyaj uygulaması şimdilik az buçuk pahalı tıpkısı uygulama. Eğitimlerden geçen liyakatli Medicine Make up ’lar arsıulusal düzeyde sessiz ötümsüz işlerini yapmaktalar. Pigment implastasyonunun nesiç altına girilmediği uygulamalarda makbul pigmentlerin Dermatolojik ve Hiperallerjen testlerinden geçirilerek bağımsız milletvekili kap toleransı sağlamaktadır. Hususi adına üretilmesi riskleri minimize etmekte kalmayıp, ruh bilimsel yerine dahi kişileri kıvançlı etmektedir.

1900 ’lü yılların ortalarına mail benzeri süreden beri temel araştırmaların birlikte mahsulat sonsuz geliştirilmektedir. Farklı mm kalınlığındaki iğnelerle başarıyı yakalayan Medicine Make up uygulayıcıları özlük terim ve fikirlerini oluşturmaya başladılar. Dünyada Medicine Make Up uygulayıcısı it canlı beş altı yaşama bulunmakta. Ve giz küpüler. Medicine Make up uygulatanlar bu uygulamayı yaptırdığını bilinmemesi amacıyla tabiri caizse ağzı var dili yok kişilerle çalışmakta. Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanları dahi referans edecekleri uzmanlar üzerine oldukça alıngan davranmaktalar. 

Sunturlu Keyiflendirmek Sanattır…

Bayram Ayı ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın