‘SÜTYENSİZ’ SABA TÜMER RTÜK’Ü NEDEN İKİYE BÖLDÜ?

RTÜK bu amaçla kuruluştan defans istedi. Savunma tam bulunmazsa Fox TV ’deki ‘ ’Bizden Kaçmaz ’ ’ programına ‘ ’Yayın durdurma ’ ’ cezası verilecek. Ancak Başbuğ ve üyeler, ukubet üstüne ikiye bölündü.

Gazeteport ’un edindiği bilgiye göre RTÜK ’ad akıbet toplantısında Fox TV ’dahi 28 Ekim 2009 ’bile yayınlanan “Bizden Kaçmaz” programı ele alındı. Programda, Saba Tümer ’in göğüsleri ile Baran Ünal ’ın bacaklarına zoom yapılıp, ok işareti konulduğu, bunun birlikte yasanın hem ‘ ’Genel ahlâk ’ ’ hem de ‘ ’Adam onuruna ve ana kayırıcı haklarına uymazlık ’ ’ maddesine mugayir olduğu vurgulandı.

BAŞBUĞ KARŞI ÇIKTI…

Fakat RTÜK Başkanı Davut Dursun ile üyelerden Tahsin Fendoğlu ve Vahap Darendeli bu karara ‘ ’Koca onuru açısından ukubet ’ ’ dolayısıyla daha çok. Üç örgen, umumi aktöre maddesinden cezayı ehliyetli buldu. Görüntü Yiğit ve Mehmet Dadak ise umumi ahlaktan değil, koca onurundan ceza verilmesini savundu. Başbuğ Dursun yazdığı mugayeret şerhinde şöyle dedi:

‘ ’Saba Tümer ile aynı akşam yemeği çıkışı yapılan söyleşide, sunucunun çamaşır kullanmaması nedeniyle vücudunun muhtemelen olması öne matrut, ahşa bölümü oklar, duygu ve yumurtamsı şekiller içine alınarak, özel adına özen çekilmeye çalışılmıştır. Baran Ünal ’ın ise taksiye binerken isteği dışında açılan bacakları sergilenmiş ve kaymakamlık ile açılan toprak daire içine alınmıştır. Görüntüler umumi ahlaka aykırıdır ancak, adam onuruna ve anne herif haklarına tırsmak ilkesi ile ilgisi yoktur ’ ’

‘ ’UMUMI AHLAK BOZULMAZ ’ ’

Üyelerden Rüya Kahraman ise ‘ ’Akşam 22.58 ’bile ve korumalı saatte yer kayran yayında, genel aktöre değil, eş haklarına okkalı olunması ilkesi ihlal edilmiştir. Kadının çıplaklığının sergilenmesi ile, toplumun genel ahlakının bozulacağı iddiası, genel ahlak sorunu değil; âdem onuru perspektifinde sağtöresel aynı sorundur. Kaymakamlık ile ortaya çıkan ve bire bir kadının özeli sayılan konum, onun gözetiminde umum kadınların onuru namevcut sayılarak, özel vurgularla görüntülenmiştir. ’ ’ dedi.

Üyelerden Tahsin Fendoğlu da genel aktöre cezasına katılırken, herif onuruna aykırılıktan cezaya karşı bundan sonra. Mehmet Dadak ise, cezanın genel ahlaktan değil, ‘ ’Koca onuru ve insan haklarına çapraz, bile bile, reyting gayeli yapıt ’ ’ nedeniyle verilmesini istedi. Vahap Darendeli dahi umumi ahlaktan ukubet verilmesini onaylarken, yayının insan onuru ve saygınlığını zedeleyecek tıpkısı buut taşımadığını vurguladı.

Aha Saba Tümer ’mağara RTÜK ’ü ikiye yarıcı görüntüleri..

Tutulmak amacıyla aşağıdaki linke tıklayınız..

http://www.sacitaslan.com/index.php?bab=videogaleri&id=4239&intaç=1

Işte Baran Ünal ile ilişik görüntüler..

Bağlı Olmak üzere aşağıdaki linke tıklayınız..

http://www.sacitaslan.com/index.php?bab=videogaleri&id=4210&kat=1

Bir Cevap Yazın