‘Tablet çetesi’nden bırakmak isteyene tehdit!

Kullanılmamış Asır’dan Tansu Yazar Gökbudak’ın haberine bakarak bazen mağdurlar dolandırıldıkları iddiasıyla cürüm duyurusunda bulundu. Şirketin kurucusu Y.K’nin zincirden fırlamak isteyenleri zılgıt ettiği öne sürüldü.

1990’lı yıllarda katılım ücreti karşılığında üyelerine bodur vadede faziletli kar oranları sunan ayyarlık sistemi olan Titan Kut Zinciri’nin eskimemiş versiyonu İzmir’dahi esasen hortladı. Şirket kurucusu Y.K. geçtiğimiz haftalarda İzmir Kahramanlar semtinde bir otelde toplantı yaptı. İddiaya göre elan ilk “neşelilik fatura aktarım” işi yapan ve üyelerine “başarısız” araba vereceğini vaat fail ancak bunu gerçekleştirmeyen müşareket kurucusu Y.K, bu yol borsaya gireceklerini ve borsadan kazandıklarını üyeleriyle paylaşacağını vaat etti. Ortaklık daha bilahare ise ünlü bir firmayla reklam anlaşması yaptıklarını, 750 ile 3 bin lira arasında bedelle üyelerin satacağı tablet bilgisayarlar ile seçkin çağ reklam izleyenlerin birlikte ayda 500 lira kazanacağını vaat etti.

Ayrılmak isteyene tehdit!

Aralarında şirketin eski yöneticilerinin olduğu mağdurlar ise Eskimemiş Asır’a konuştu. Şeriklik bünyesine acul ve kolay servet kazanma vaadiyle girdiklerini ancak tek şekilde mülk kazanamadıklarını söyleyen S.K, “Şirketin henüz ilkin insanları avına düşüren Titan ayrımsız örgütlenmenin modernize edilmiş bilgisiz olduğunu çokça sonra fark ettik. Şeriklik kurucusu Y.K. bizi korkutmaya çalıştı. Oluşumdan hasrolunmak isteyenleri üstelik ‘Sizin bilmediğiniz derin güçler var’ diye tehdit ettiler” dedi.

Hiçbir fatura ödenmemiş

Şirketin ilk etapta ruh faturalarının aktarım işlemleri üzerinden çalıştığını öne süren S.K, “Bize faaliyet faturalarını aktarım etmeleri için hayat bulmamızı söylediler. İnsanlara ‘Elektrik faturalarınızı bize taşıyın. Ilk 3 kamer faturanızı biz ödeyelim’ dedik. Fakat bilahare gördük kim müşareket hiçbir faturayı ödememiş. Benim dahil bir nice kişinin elektrikleri ödenmediği üzere kesildi. Daha sonra ise ünlü tıpkı firmayla reklam anlaşması yaptıklarını söylediler. 750 ile 3 bin teklik ortada bedelle satacağımız tabletlerden seçme devir reklam izleyen vatandaşların birlikte ayda 500 lira mülk kazanacağını söylediler. Bizim birlikte, şirketin Türkiye cirosunun yüzdelik 20’sini alacağımızı söylediler. Amma zaman geçtikçe bunun dolma olduğunu anladık” dedi.

100 milyonluk cılız iddiası

Şirketin 4 bin kişiyi yaklaşık 100 milyon teklik dolandırdığını öne süren S.K, “Beyninde çok çetin anlamda alacak kaçakçılığı, gümrük kaçakçılığı, ayrıca yağız paranın aklanmasına dayalı çok kilolu taksirat var. Bütün bunlara karşın hala toplanıp insanları tuzaklarına düşürmeye bitmeme etmelerine fehva veremiyorum” dedi.

Öte yandan şirketin sözde Türkiye başkanının polislikten ayrılan C.L. olduğu encam sürüldü.

Bir Cevap Yazın