Tacize uğrayan avrat gazeteciler!..

E.V. yazısında öyle aynı olay anlattı kim; üç ünlü eş gazetecinin tacize uğradığını öğreniyoruz. Hastalık E.V. yazdığımızı ve sair iki avrat gazetecinin hastalık başharflerini verdiğimizi alçalma edebilirsiniz. Esasta; yazar E.V. makalesinde iki karı gazetecinin ismini de sarih yazdı. Fakat, tığ Odatv namına yapıt ilkelerimiz gereği, böyle benzeri taciz olayında mağdur olan gazetecilerin isimlerini bulutsuz yazmayı doğru bulmadık.

Işte bu nedenle edip E.V.’nin yazısında gerek kendi adını, gerekse yazısındaki sair gazetecilerin isimlerini başharfleriyle verdik.

Aha E.V ’nin yazısı:

“Nüfusun yarısının Dindar, ayrıksı yarısının Hıristiyan ve evcil dinlerden olduğu Tanzanya’dan feribotla Hint Okyanusu’nun Afrika kıtasıyla buluştuğu kıyılardaki Zanzibar adasına geçiyoruz. Hani zengin turistlerin gönül ettiği yabancıl ada.
Zanzibar’ı Forbes dergisi da “Dünyanın arz seksi 12 adası” beyninde göstermişti.
Ada insanının yüzde 97’si Mutekit; kucaktaki küçücük kollar dahi sisli. Adada birçok fakülte ve ilmek okulu var. Kısaca 100 ülkede okulları olan Gülen’in burada dahi okulu var.
Adanın sunma iyi oteli gösterilen Kempinski’da konakladık.
Gerçekten de kartpostallardaki üzere etraflı beyaz kumlu sahili, yeşillikler içindeki baş döndürücü odaları ile büyüleyiciydi. Fakat esasen bile Kempinski işletmeciliğinden beklenmedik benzeri gelişme yaşandı tığ ordayken…
Asılan bellboy Gruptaki gazetecilerden O.T. , S. Y. ve benim başıma gelen aynı olay bu…
Zanzibar’daki bakış anahtarlarımız ve bavullarımızla bize zevcelik fail Tanzanyalı bellboy’un (valiz taşıyıcının adını biliyoruz ama yazmıyorum)söyleyebildiklerine şaşacaksınız.
Dobra ve şen konuşmalarıyla maruf Sabahleyin Gazetesi’nden S.y ’ye haremlik fail bellboy’un, S.nin “odada şeb cibin peki mu? Korkuyorum” üzere tıpkı cümlesine “isterseniz yalnız uyumayın, sizinle kalabilirim” demesi… S.nin acilen “yanlış anladın” diye düzeltmesi…
Habertürk TV’dahi program eden O.T.’ye ilk “koca arkadaşınız var mı?” diyerek sorması, O.’nun “hayır” demesi ve tıpkı bellboyun şeb saat 01:30’bile O.’nun odasının kapısını çalarak “I want to kiss you (seni öpmek istiyorum)” demesi ve O.’nun uyku sersemi halinde alışılmadık geçirerek kapıyı gencin yüzüne kapatması…
Aynı bellboyun beni odama geçirirken “do you have a husband? (kocanız var mı?)” diye niteleyerek sorması, benim geçmiş “faydalı” deyip sonraları uyanmamla “kocam namevcut ama ayvaz arkadaşım var, geçenlerde evleneceğiz, kocam olacak yani” diyerek büyüklenme koyup belkili sözlü tacizden sıyrılmam…
Otele şikayette bulunmadık; bilemedik; kararsız kaldık; genç eş etkisiz kalırsa ne yapar diye vicdan yaptık… Amma ülkemize dönünce yazmadan bile edemedik…”

Odatv.com

 

Bir Cevap Yazın