Taffarel’den A. Madrid itirafı!

Skorer’birlikte vadi kayran habere bakarak UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nun 5. hafta maçında deplasmanda Atletico Madrid’e 2-0 yenilerek, gruptan ayazlık şansını kaybeden Galatasaray’ın antrenörü Claudio Taffarel, “Rakibimizi alkışlamaktan bambaşka yapacak bire bir şeyimiz namevcut” dedi.

Karşılaşmanın arkası sıra planlı matbuat toplantısında konuşan Taffarel, “Atletico haddinden fazla agresif, sonuca giden, güçlü ayrımsız takım. Lüzumlu istemez o ritmi yakalayamadık. Türkiye ligindeki melodi ile Şampiyonlar Ligi’ndeki şarkı çok farklı. Taraftarlarımıza güzel tıpkı sonuç hediye etmek istiyorduk ama bu olmadı. Imdi geleceğe bakmalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Claudio Taffarel ayrıca, “Atletico karşısında yapmamamız gerektiği halde kalemize az buçuk yaslandık ve haddinden fazla abes düzlük verdik. 11. dakikada Sneijder’in pozisyonu gol olsaydı maçın seyri değişebilirdi. Amma olmayınca Atletico kontrolü ele geçirdi ve maçı kazandı” şeklinde görüşlerini aktardı.

Mustafa Denizli: “Bereketli bir sonuç olmadı”

Galatasaray ile zaman kesim imzalayacak ustalık direktör Mustafa Denizli ise stattan çıkarken gazetecilere çok gelişmemiş izah yaptı. Görmüş Geçirmiş teknik adam, basın mensuplarının ısrarı konusunda, “Geldim ve futbolcuların yanında oldum. Şimdi da kafasız dönüyorum” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın aldığı çözülüm için istimara yapmaktan mümteni Denizli, “90 an sonunda iyi aynı sonuç olmadı” demekle yetindi.

Diego Simeone: “Grubumuzda birinci almak istiyoruz”

Atletico Madrid Beceri Direktörü Diego Simeone dahi “Beribenzer kebir ayrımsız maçtı. ilk devre topa ehil olmaya ve abes alanlar yaratmaya çalıştık. ilk yarı golü bulduk ama ikinci nısıf hem gol hem de oyunumuz henüz iyiydi” dedi.

Serencam 4,5 yılda 3 öğün Şampiyonlar Ligi’ne katıldıklarını ve ilk turda son maçlardan evvel gruptan çıkmayı garantilediklerini vurgulayan Simeone, “Kulüp namına cesim. Sonuçta gelecek atık aynı adım. Normal kadar gözükse dahi futbolcuların büyük tıpkı çabası var. Çok aşkın geç oyuncumuz var ve takımı güçlendirmek amacıyla bunların genişlik bol şekilde takıma dahil olmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Diego Simeone, akıbet maçta deplasmanda Benfica’yı yenip, gruptan birinci geçmek istediklerini belirterek, “Bir Numara görünmek her devir ikincilikten daha iyidir. Çünkü serencam 16 turu eşleşmelerinde elan yorgun takımlarla kavuşmak avantajdır. Grubumuzda bir numara kalkmak istiyoruz” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Bir Cevap Yazın