‘Tam namına neyi alkışladık?’

Ülkede düz yerinden oynarken iki lafın ortada bu de soruluyordu, akseptans edelim: Ebru Gündeş “O Gürültülü Türkiye”ye çıkma mı? “Aman ne büyük bahis” diyenler dahil, hepimiz o başlığı görünce ayrımsız tıklıyorduk. Cidden yayına çıkacağı duyuruldu, hak verdik, çıkacaktı bittabi, münteha, kocası Reza Zarrab tutuklanmış olanaklı, ama o eksantrik bu başkaydı. Bu memleketin epey almanak yüzü sıcak benzeri şarkıcısını kocasıyla gelişigüzel değerlendirilecek değildi. Kendisinin bile söylediği üzere o geçirdiği güç rahatsızlıktan on aktarılma bilahare şüphesiz televizyona çıktıysa kökeninden menfaat, işini yapardı.

Ama bunun ayrımsız Reza-Ebru aşkını kutsama ayinine dönüştürüleceğini anlayış etmemiştik sanırım. Önceki Dünya Ilıcalı aldı sözü, Ebru ’nun diyecek çok şeyi vardı amma söylemek da istemiyordu haddizatında… Gelgelelim dinliyorduk biz. Sonrası bilinen, sonu gözyaşlarına bağlanan aynı “Biz birbirimizi haddinden fazla sevdik, mebzul günde keskin günde diye birbirimize kortej verdik, bu karanlık günler çarçabuk geçsin, çocuğum incinmesin” konuşması. Ve neye geldiğini anlayamadığımız alkışlar. Tamam, bu meşveret alkışlandı salonda.

Sözde Reza Zarrab benzeri yöntemsizlik operasyonunda tutuklanmamış birlikte başına tıpkı saf kıyamet gelmiş kabil, evet bile saldırıya düçar gibi…

İŞTE O DİYALOG (VIDEO)

O kadar çokça dokunaklı var kim hayatımızda

Pekâlâ benzer vermeli, aldatmak almaya giderken kafasına gaz fişeği gelmiş Berkin ’den mi, parkta otururken yaralanıp 36 yıllık hayatını başa sarıp seçme şeyi yeniden öğrenerek hayata tutunmaya etkin Lobna ’dan mı? Oğlunun acısına dayanamayan kalbi 48 yaşında duran Fatma Ayvalıtaş ’tan mı? Ne birinden?

O büyüklüğünde çok yara var kim hayatımızda, burnumuzun dibinde, hangisinden bayram etsek daha bol beliğ o sevdiğinden ayrı kalma duygusu? Acılar birbiriyle tartılmaz evet, herkesin derdi tasası kendine büyük, kuşkusuz. Amma talep ediyorum söyleyin; bu çıkıp ekranda dertleşilecek, ağlanacak ve üstelik alkışlanacak benzeri buut mudur? Ve hakikat o salondaki insanlar parçalanmamış kendisine neyi alkışlıyordu? Benim Acun kadar balaban aynı kalbim olmadığı amacıyla anlayamıyorum herhalde…

ASU MARO / TABIIYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın