Tanem Sirvar neler anlattı?..

Kameraman ve sunucu Acun Ilıcalı ’nın yıllardır birlikte çalıştığı, adeta omzundaki nasip meleği Tanem Sivar ’ın vantilatör kulüplerinde binlerce hayranı var. Dünyanın yer küçümseyici şehri olan New York ’ta doğup, Amerika ’nın yaşaması sunu latif eyaleti California ’dahi, Titr Diego State University ’de bildirişim okuyan anonsör, kendisini Cosmo ’ya anlattı:   

 Dünya Ilıcalı ’yla ince zamandır çalışıyorsunuz. Hiç tartıştınız mı?         

Tartışıyoruz bittabi. Benim bahanelerime çıldırıyor. “Tanem ’ciğim bu seferki bahanen nedir?” cümlesiyle başlayan bir nice tartışmamız oldu!

 Kariyerinize televizyoncu yerine mı bitmeme etmeyi düşünüyorsunuz?          

TV ’nin, sinemanın elhasıl medyanın yaratıcılığının olduğu herhangi bir yerde olabilirim. Bu işin enerjisi çokça yüksek. Arasında tek molekül yokken beyinler, emekler, güçler, hikayeler, kostümler biraraya geliyor ve tıpkısı şeyler oluşuyor. Günün, saatin yok. Tabiatıyla garantisi dahi namevcut.

HERKESİN İÇİ FARKLI    

 Senaryo tahsis etmek istediğinizi okumuştum bire bir röportajınızda…  

Tamlık adına onu emretmek istememiştim esasta; yanlış anlaşılmış cins. Olur, hayran olduğum filmlerin senaryolarını yine yeniden okumayı, izlemeyi çokça seviyorum. Ama hayat tıpkı şekilde ilerliyor, artık şu anın koşturması içindeyim. Şu anın zevkini yaşamaya çalışıyorum. Sinemanın gönlümde rastgele ahit acayip yeri var. Bu hisse senedi üzere haddinden fazla üstelik hevesliyim. Tabii yarın ne olacağını bilmiyoruz…

 Kendi hayatınızdan yola çıkarak tıpkı film senaryosu yazacak olsanız, ismini ne koyardınız?

Ego ve O. Evet bile O ve Ego.

 O ki?

Aynı ego varım, ayrımsız bile senin gördüğün ego var.

 Ne fark var arada?

Herkesin ortamında çokça farklı biri vardır. Amma o gördüğünüz ’ben ’in zarfında bile farklı ’ego ’ler var. Kişi içimde senin gördüğünle benim için kendim değişik türlü.

 Ak Yazılı benzeri adam diyebilir miyiz sizin amacıyla?

Diyebiliriz.

Aşkta ak yazılı mısınız?

Şimdilik değme şey ferah gidiyor. Gitmeyenler bitti, gidenler devam ediyor.

 Sevgiliniz var yani?

Peki, var.

 O birlikte mı televizyoncu?

Müfit, yiyecek-içme sektöründe, işletmeci.

 İşletmeci sevgililer biz kadınlar amacıyla bilcümle ’tehlikede ’dir. Etrafında lazım istemez çokça kadın vardır. Bu durumla pekâlâ başa çıkıyorsunuz?

Tamam. O birlikte işinden ufuk saf namına haddinden fazla çok insanla birarada. Ama insanın kendine güvenip içini şen tutması çok yüce. Kimse kimsenin yanı sıra zorla durmuyor. Biz kadınların aynı tür öğrenemediği bire bir husus bu. Arasında dava yoksa birlikte riskleri düşünür, yoktan ülkü yaratır, günlerimizi çığlık ederiz kendimize. Bugünü hoşnutluk, keyfine bak; erte aynı ülkü olursa onu bile o devir düşünürsün.

 İlişkinizin geleceği konusunda planlarınız var mı?

İlişkilerde sorutmak önemlidir benim üzere. ’Bugünden ne büyüklüğünde keyif aldık, ne filme gittik, iyice bir kemirmek yedik ’ derken bu domuzuna günler birikiyor ve bir bakıyorsun doğrusu mufassal aynı ilişkinin içindesin!

AZ BUÇUK DAĞINIK AYNI AİLEYİZ

 Aileniz dünyaya bozulmuş kabilinden?

Biraz dağınığız. Dedem anneannem ile evlenip New York ’a yerleşiyor. Annem ve dayım orada doğuyor. Annem New York ’ta meslek arkadaşı olan babamla evleniyor. Sonraları ben ve kardeşim doğuyoruz. Biz 6-7 yaşlarındayken boşanıyorlar. Annem bizi alıp Türkiye ’ye yerleşmeye değişmeyen veriyor. Babam orada kalıyor, Florida ’evet taşınıp yine evleniyor. Bu sırada ben Şöhret Diego ’bile olan dayımı mülakat ediyorum ve Şöhret Diego ’ya intihal olup üniversiteyi orada okumaya karar veriyorum. Kardeşim üstelik beni ziyarete geliyor ve o dahi orada yaşamaya karar veriyor.

Cosmopolitan

Bir Cevap Yazın