TANJU ÇOLAK ÇOK SİNİRLENDİ

Türk futboluna nitelik vuran bozuk futbolcuların takımlarını kurup, 1 milyon TL’lik dürü amacıyla yarıştığı ‘Devler Ligi’nde eski akşam, İnönü Stadı’nda Pascal Nouma’nın takımı ile Tanju Çolak’ın takımı ortada oynanan dömifinal maçı olaylı bitti. Show TV’bile yayınlanan programda, belirlenen kurala göre; ayrımsız bando, altı faul yaptığında, rakip takım 12 metre atışı yapıyordu. Esbak akşam bile Pascal Nouma’nın takımı şeş faulü doldurunca hakem Erman Toroğlu, 12 metre atışı kararını verdi.

Tanju Çolak haddinden fazla sinirlendi

Ancak kameraman Dünya Ilıcalı ile yorumcu Rıdvan Dilmen, Toroğlu’nun kararını değiştirmesi üzere baskı yaptı ve deneyimli hakem, Tanju’ya “Ben şu temel kadar bu kuralı uyguladım. Ama benden kararı tağyir etmem istendi. Sen maçtan sonraları itiraz deri” dedi. Bu kararın arkası sıra maçtan Pascal Nouma’nın takımı 3-2 galibiyetle ayrıldı. Turnuvanın en mülevven simalarından biri olan ve yargıcı Erman Toroğlu ile sık sık didişen Tanju Çolak’ın takımı üstelik Devler Ligi’nden elenmiş oldu. Karşılaşma televizyondan etkili yayınlanırken, soyunma odasında futbolcuların karşılaşma sonundaki tepkilerini yansıtan müşteri bant çekimi yaptı. Savaşım sonrasında oldukça aksi olan Tanju Çolak, “Bant mı çekiyorsunuz, etken mı?” sorusuna “Bant” yanıtını alınca kameramanı soyunma odasından çıkarttı. Her karşılaşma sonrası iki bando futbolcularından bile fikir ahiz kuralı, bu mücadelede bozuldu ve elden karşılaşmayı kazanan Nouma ile mülakat yapıldı. Öte yandan kazanan takıma 1 milyon TL bergüzar verilme sözüyle başlayan ‘Devler Ligi’nde, kaptanların alacağı 100 bin TL’nin üstelik ödenmediği iddia ediliyor. Yapımcı firmanın şu esas büyüklüğünde verdiği sözü tutmadığı ve sürekli ertelediği belirtiliyor.

Futbolcular tepki gösteriyor

Buna karşın yorumcu Dilmen ve Toroğlu’nun, 700 bin dolar tutarındaki ödemelerinin yapıldığı ve turnuvada saha kayran futbolcuların ise bu çifte standarta reaksiyon gösterdikleri söyleniyor. Kararın değiştirilmesiyle takımı elenen ve ödemeleri yapılmayan Çolak, Dünya Ilıcalı’ya ulaşmaya çalışıyor.

Takvim

Bir Cevap Yazın