TANRIYAR’DAN TOKAT ÜZERE YANIT!..

Geçen Cuma akşamı aynı fenomen yaşadık…

Adını dahi bilmediğim biri karşımda gay hareketleri yapıp, açar oynatınca ve daha sonraları bile bana doğru gelince bire bir tokat attım.

Ne yapsaydım?.. Yanağını mı okşasaydım?..

Neyse, siftinlik bire bir olay, uzatmaya değmez…

Ama bunu kalkıp “köşe yazarı”na tokat, gazeteciye patak kabilinden izah etmek hangi kadar doğru?.. Bu, o adamın hususi hayatı… Benim tepkim de hususi hayattaki ayrımsız tepkim…

Ve… Geçkin beni arayan sitenin cümle sorularına sonuç rütbe bariz bir şekilde cevap verdim.

Yer çirkin soru, “Bu kişi, eşiniz Petek Dinçöz ’le ilgili dağ yazılar yazıyormuş. O yüzden mi?..” şeklindeydi.

“Hakeza dedikodular” var denince, ego bile karşılık çevirmek yerinde kaldım. Ve uyardım de “Bakın bu açıklamamdan sonra kalkıp konuyu buraya taşıyanlardan, saptıranlardan adisyon sorarım” diye niteleyerek”.. (Detayı aşağıda)

Zira bu, serencam dönemde bundan sonra sunturlu “sapkınlık” gibi bir şey oldu.

Petek batar oldu, öksürmeye korkuyorum!.. Zira soracaklar, “Sen de mi zatürre oldun?..” diye niteleyerek… V.s V.s

Beyler, bayanlar; Radyatör benim karımdır, eşimdir… Ama bu benim yaşadığım tıpkısı olayı, takkadak ona “yapıştırmak” hakkını kimseye vermez. Eşi ünlü üstelik olsa, şansız üstelik olsa böyle tıpkı sapkınlık tek delikanlılığa sığmaz!..

Ama buna karşın… Bugün “iki ayrımsız kök”kap biri huruç, yok efendim “Itibar Baştürk, Sezen Katarakt ’nun Radyatör Dinçöz ’ü desteklemesini eleştirmiş da ben ona kızmışım?.. Kafayı mı yemiş bunlar?..

Bunun cevabını Sezen verir, Petek verir, ben sanatçı mıyım, bana düşer mi?..

Bana, ailemizle ilgilendiren, Petek ’le yaşantımızla ait tıpkısı hile evet de hakaret yapıldığında alay düşer fakat… 

Yok “Can Tanrıyar çıkmaz ortasında saldırır diyerek Radyatör Dinçöz ’ü eleştirmeyecek miyiz?..” demiş!.. Lan hangi işaret altı ayrımsız edebiyat bu?..

Ya ötekisi?.. Demiş ki, “Fert Tanrıyar, Radyatör Dinçöz ’ü eleştiren Öz Saygı Baştürk ’e herkesin gözü uğrunda Süt Kuzusu ’te tokat attı… Ve Özgürlük yazarına eş çıkmadı”

Oldukça aklıyla verdiği gaza bak gaza!.. Hangi yani Hürriyet de diyecekti, “Can Tanrıyar, çocuk o büyüklüğünde saç sallamış, vesile bükmüş, tokat atacağına  okşasaydın ya…” mı diyecekti?..

Kardeşim, bu konunun gazetecilikle falan alakası bulunmayan!!! Anladınız mı?..

Şu anda bu konuyla ait adına “bana yakışmayacak şekilde” büyükler aynı üslupla bu yazıyı yazmamın nedeni, arkadaşların şu şekilde uyarması yüzünden:

“Ağbi, sen geçmiş çok geç aynı saatte mülakat yaptın… Bunlar elan başlangıçta yazmışlardır bu yazıları… Dedikodulara kani, sağın solun gazına gelmişlerdir” dediler…

Olabilir… O yüzden, zaman adam vermeden, kibarcasına yazıyorum. Amma eğer böyle belden aşağıya yönelirlerle, tıpkısı üste haddinden fazla daha fazlasıyla cevabı hem yazanlara, hem birlikte bu makule belden süfli yazılara ayn yuman ahlaksızlara vereceğimden kimsenin tek kuşkusu olmasın!..

Işte geçmiş yapılan röportaj: (Böylelikle iki cümlem daha olacak)

Birey Eş, bu olayla ilgilendiren yorumunuz nedir?..

BIREY TANRIYAR: Beyninde aynı görüngü bulunmayan, “ağbi” namına attığım tıpkısı tokat var, abartmayın…

Tamam, bu konuyla ilgilendiren lacerem tepkiler aldınız?..

DUYGUSAL TANRIYAR: Bütün beni, “buna” mebzul yapmışsın diye niteleyerek arıyor amma, bu bağımlı kim övünülecek ayrımsız molekül değil… Ama bu büyüklüğünde antagonist edindiğine göre, bu şahsa müstelzim mamul, uykudan uyanır inşallah diye niteleyerek düşünüyorum.

Gay ’lere alın tıpkısı düşmanlığınız var mı?..

FERT TANRIYAR: O birlikte nerden imdi?.. Tıpkı insan gay tür, bu yüzden antagonist başlamak ne geçmek?.. Benim tanıdığım bire bir haddinden fazla gay arkadaşım var. Son merhale kılıklı dostane ve iyi insanlar… Ama ayvaz de, kadın bile, gay bile olsa haddini bilecek. Hatalı adama tosladı.

Değer Baştürk ’ü elan önce tanıyor muydunuz?..

FERT TANRIYAR: Bu kişiyi hayatımda ilk defa gördüm, tanımam da… Amma ben anne, hakeza insanları(oralarda ego Hürriyetim, ben Doğan grubuyum diyerek bağıran) barındıran zihniyete kızıyorum. Işte tıpkısı gün hakeza birine çatarlar…

Eşiniz Petek Dinçöz ’le ilişik bile zamanında “hakaret” mahmul yazılar yazdığı söylendi. Buna kızmışsınız?..

DUYGUSAL TANRIYAR: Haydaaa… Bakın  demincek tepemi attıracaklar!..

Hakeza dedikodular var diye sorduk hemen…

FERT TANRIYAR: Yahu karım evde tutkun yatıyor. Ego dahi gezip tozuyorum diyerek seçme periyot uğraş ediyoruz elhak… Beni demin O ’nunla dahi peder ettirmeyin… Kız doğrusu batar ’den yeni kurtuldu. Etibba dışarıya, cıvıl cıvıl insanların bulunduğu yerlere gitmesini istemiyorlar…. Bak… Bak… Esasen susturamadım kendimi, esasen bu ilgisiz konuda Petek üzerine konuşturmaya başlattın beni!.. Benimle ilişkin hangi olursa birden yanına Petek konusunun yapıştırılmasından bıktım ve bundan sonra sabrım taştı!..

Birey Komutan, ünlü eşi almak yumruk mudur?..

BIREY TANRIYAR: Haaaa…. Haaaaa… Bak demin!.. Eşim ünlü diyerek, konuları buraya koymak isteyenlere tek bir lafım var. Olay muhtemelen, ifademde dahi yazıyor. Bunu saptıranların, eşim adlı diye niteleyerek konuyu oraya saptıranların, ben üstelik karılarını-kızlarını adlı(!) yaparım, haberleri olsun!.. Ve, “özlük adıyla ayrı bir yerde yazmış, bulunmayan köşesinde yazmış” tanımam!!! Ona evet birlikte onlara bu imkanları verenleri muhatap alırım!!! Namevcut, “bunlar tıpkısı çeteymiş v.s v.s” hiç anlamam… Fenomen anlaşılan, şahitleri mahsus, neyi neden yaptığım birlikte devriye ifademde galiba!.. Ve siz, beni, olayı mı kaşımak, Peteği mi araştırmak amacıyla aradınız?..

Biz bu işlere bulaşanların zihniyetini bildiğimiz amacıyla şimdiden bu konuyu açtık…

BIREY TANRIYAR: Antrparantez o “içtihat” dediğiniz şeye birlikte benzeri cevabım var!.. Ben anca bir kişinin oyuncağı olacak ne siyasetçiyim, ne oyuncuyum, ne şarkıcıyım. Bunların yaptıkları yüzünden akşam-sıra çalma döken ve aklık olan muhabirlerin birlikte adı çıkıyor. Ortalığı karıştıran bunlar saklanıyor, muhabirler ünlülerin gaye tahtası oluyor. Adlı aynı sürü kayırıcı birlikte beni aradı, “Helal olsun, bizim yapamadığımızı yaptın” diye… “Evet mu” öyle madde dedim. Ben kimsenin tetikçisi değilim, filhakika siz yanlış kişilere kavga açıyorsunuz cevabını verdim… Kimseye da, yanlışa cebin fiziki direnerek eşit vermesini önermiyorum. Ama bizimki farklıydı!.. (İfademde yazıyor. O benzeri tacizdi!..) Evvel beni arayanlardan öğrendim, mekan sahiplerine de neler neler yapmışlar bunlar… Amma benimle oynamaya kalkarlarsa “bereketli raks ederim” haberleri olsun!.. Yeniden ediyorum, ego ünlü biri değilim(hangi sanatkâr, ne siyasetçi), benimle oynayamazlar. Ha ızdırap yazarlarsa mı; bana ne tamam kim!!! Antrparantez, eee bu soy çabucak onlarda değil ki!.. Bizim elimiz armut mu topluyor?.. Ayrıca akşam-güneş gezmeyi severim, pekâlâ olsa karşılaşır “Elbette bir zaman” şarkısını söyleyip, birlikte raks ayar, konuyu masaya de yatırırız!.. Tabi bize yakışacak şekilde, efendicesine ve bağımlı kim taciz olmamak amacıyla!!!

Haa demin… Durumu anlatabildim mi?.. Görüngü bu… Birilerine açık açık söylüyorum… Beni eleştirecekseniz, eleştirin… Lüzumlu, “Gidip çocuğu okşasaydın” deyin, “Lüzum, yakışıyor mu sana” deyin, lüzum “Bu zorba” deyin… Hepsine içtinap etmek duyarım…

Amma karımın adının bulaştırılmasına asla!..

Duygusal TANRIYAR /ucankus.com

Bir Cevap Yazın