Tanyolaç gözyaşlarıyla uğurlandı

Aynı süredir alzheimer tedavisi gören ve 85 yaşında emrihak eden Tanyolaç için geçmiş merasim TSYD ’nin Levent ’teki merkezinde gerçekleştirildi. Buradaki törenin peşi sıra evliya spor yazarının naaşı, Şişli Camisi ’ne getirildi. Camide öğle namazının arkası sıra kılınan cenaze namazı sonrası Necmi Tanyolaç ’ın cenazesi, Feriköy Mezarlığı ’na defnedildi.

TSYD ’de gerçekleştirilen törende mütekellim spor basınının duayenlerinden Halit Övünme, Togay Bayatlı, Attila Gökçe, Kahraman Bapçum, Necati Bilgiç ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beşiktaş Şehremini İsmail Ünal ve TSYD Genel Başkanı Naci Arkan, Necmi Tanyolaç ile ilişik anılarını anlattılar.

Bu isimlerin yanında TSYD ’deki törenle Şişli Camisi ’ndeki cenaze namazına Tanyolaç ’ın çocukları Nedret ve Nedim Tanyolaç ile DOĞRU Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Basın Ilan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başbuğ Vekili Konsept Özerten dahi katıldı.

Cenaze namazı öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Hakan Şükür, akıbet dönemde zer şahsiyetler kaybettiklerini, Necmi Tanyolaç ’ın üstelik bunlardan biri olduğunu söyledi.

SKORER

Bir Cevap Yazın