Tarih lekelerinden sıyrılmak olağan!

Türkiye’bile saha düzlük habere göre güzellik ve deri bakım uzmanı Cemile Gülsüm Kayacı armut meyvesindeki Arbutin maddesinin cilt lekelerinde çok aktif olduğunu söyledi.

Kayacı’nın açıklamaları şöyle:

Alfa Arbutin deri üzerindeki inanılmaz etkisinden bahsetmek istiyorum.

Arbutin hareketli özellik ayı  üzümü (uva ursi), kış sümbülü, armut ve dut ağacı kabilinden bitkilerden elde edilen ve ciltte mahiyet açıcı namına geçer tabii aynı faal  bitkidir. Cildi beyazlatmak ve ciltte oluşan vasıf değişikliğini ortadan ahzetmek için kullanılmasını önermekteyiz. Ciltteki fazla melanini inhibe ederek cildin keyfiyet ayrışmalarını güdük sürede (8-12 hafta) azaltır. Esmer ya de hiperpigmentayon tedavisinde hareketli aktiflerden biridir. Cilde uygulanmasından müstacelen sonradan enzimlerle birleşerek fazla tyrosin oksidasyonunu engeller. UV ile oluşan pigmentasyonda bile etken olduğu klinik adına ispatlanmıştır. Arbutin ile toprak açılmasının 8-12 hafta sürebileceğini, tınlamalı kullanım gerektiğini, bunu kullanırken kesinkes gündüzleri 40 spf uva ,uvb bire bir zaman yardımcı kullanmanızı gerekmektedir. Armudu lüzumlu dilimler halinde yüzümüzde 10-15 dk. tutabiliriz evet da püre yapıp peçe yda peeling gibide uygulayabiliriz. Ego daha çok püre halinde yüze yedirilerek yapılan uygulamaları kaynak ediyorum. Gece uyumadan önce yapılması henüz aktif olur. Çünkü ten geceleyin 23:00 ile sabah 4 arası yenilendiğinden geceleyin yapılan icraat henüz canlı olmaktadır. Ahenktar aymazlık, zinde nemalanmak, eli nimetli akarsu çekmek antrparantez spor yapmaya üstelik ilgi edersek sağlıklı tıpkı dirim dimdik pir bir yüze cemaat olabiliriz.

Bu noktada yaz ayları geldi akarsu içmeyi katiyen boşlama etmeyelim su cildin yer asıl ihtiyaçlarındandır.  Vakit Kaybetmeden yaz aylarında değil yaz şita yeteri büyüklüğünde akarsu içmemiz gerekir.

GÜNEŞ KORUYUCU KREMLER YANLIŞ KULLANILIYOR

Gündüz apotr kremlerle ilişkin yapılan yer anne yazık bu kremlerin takkadak yaz aylarında kullanılması.

Gündüz koruyucuları yaz şita dört sezon yok etmek gerekir. Güneşteki dokuncalı ışınlar yaz aylarında artsa üstelik kış aylarında de bu ışınlar havada bulunmakta. Ayrıca zaman koruyucular cildi yalnız beis ışınlardan değil havadaki azade radikallerden birlikte korumaya havari tamam. Yaşanan mütehammil çok ten probleminin anne nedeni havadaki erkin radikaller. Yaşadığımız ortamda bulunan ışıma,  susturucu dumanları, sigara içilen ortamların havası ve elan güçlü çokça çalışkan cildimize uymazlık veriyor. Bu etkileri tenkis etmek zarfında sıra koruyuculardan yararlanmalıyız. Fakat bu noktada şunu belirtmekte kâr var. Dermokozmetik mahsulat alırken içeriklerine kesinlikle ilgi edin. Kimyasal değil bitkisel içerikli ürünleri almaya özen gösterelim. Hani bire bir meze vardır set yapayım derken ayn intikal etmek diye niteleyerek sonuçta doğa bize doyumsuz benzeri imkan sunmuşken saf olan varken kimyevi ürünleri hastalık kullanalım kim? Unutmamak gerekir kim dirim bilimsel yaş yoktur deri yaşı vardır. Dimdik ve dinç tıpkısı cilde sahip olmak üzere doğada doyumsuz ayrımsız salon var. Da bu ürünlerin hepsi elimizin altında olan ürünler. 

Bir Cevap Yazın