Tasavvur Dündar monitör ekranlarına dönüyor!..

Benzeri süre sonradan kullanılmamış aynı televizyon kanalında akşam haberlerinde baştan halkın karşısına çıkacağını açıklanan Dündar, eskimemiş ve özgür bire bir oluşumun televizyon ihdas hazırlıklarını sürdürdüğünü ve benzeri terslik çıkmadığı takdirde akşam ezanı haberleriyle yeniden televizyonda olacağını açıkladı.

Çığır hayatı süresince başına gelenlerin pişmiş tavuğun başına gelmediğini söyledi.

Bornova Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti 10 Aile Etkin Gazeteciler Haset zımnında mesleğin sorunlarının dile getirileceği panelde konuşan gazeteci Tasavvur Dündar, gazetecilik mesleğinin kırılan tıpkısı süreçten geçtiğini belirterek şöyle konuştu: Zaman bugünleri yazıyor. Gün kanma notunu veriyor. Hepimiz hergün sınavdan geçiyoruz. Gazeteciler tarih önünde mertebe alıyorlar. Bu notlar hepimizin siciline silinmeyecek kalemlerle yazılıyor.”

Beribenzer çalışanların başında Demokles ’in kılıcı olduğunu anlatan Dündar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara ’nın gülümsetecek haberleri var, kızdıracak haberleri var. Gündeme alınabilecek istihbarat var, alınamayacak haberler var. Böyle olduğu için dahi hangi gazetecilik kaldı ne çığır. Halkın öğrenme hakkına sahip çıkan gazetecilerin başına neler gelebileceğinin genişlik meydanda örneği benim. Suriye ’üstelik yaralanan gazeteci kardeşim Sinan Gül bu mesleği seçtiği amacıyla nadim olmadığını söyledi. Ego birlikte nadim değilim. Bin kat bu dünyaya gelsem tekrar Hedef Dündar olurdum.”

Maksat Dündar ile Suriye ’dahi yaralanan Rum Ajansı Foto Muhabiri Sinan Gül ’ün konuşmacı yerine katıldığı panelin moderatörlüğünü Türkiye Gazeteciler Federasyonu Umumi Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel yaptı.

Panele CHP İzmir Iklim Komutan Yardımcısı Hüseyin Mutlu Akpınar birlikte katıldı. Bornova Belediye Nikah Salonu ’ndaki panele vatandaşlar de bunaltıcı sargı gösterdi. Salonun merdivenleri karışma tüm koltukları dolarken çokça sayıda elçi ayakta izledi.

Bir Cevap Yazın