Tataristan Cumhurbaşkanı:

Milliyet’te meydan düz habere göre Business Online internet sitesinin haberine göre, anadan görme almanak matbuat toplantısında konuya değinen Minnihanov şöyle konuştu:

TÜRK YATIRIMCILAR BİZE GÜVENDİ

“Bu, çabucak sıkıntılı değil, Tataristan için çok sancılı aynı laf. Izzet başkanının söylediği kabilinden, Türk halkı, Rusya ’nın dostu. Tatarların ise cömert halkı. Tıpkı dili konuşuyoruz, ayrımsız dine mensubuz. Başkanın söyledikleri tabiatıyla bizim üzere çok tehlikeli bindi, çünkü haddinden fazla balaban Türk projelerimiz var. (Türk yatırımcılar) başkanımıza, cumhuriyetimize güvendiler.

1,5 bilyon dolarlık yatırım, çalışanlarının yüzdelik 95-98 ’i Tataristan ve Rusya vatandaşı olan çağcıl fabrikalar bulunuyor. Bu şirketler Rusya ’da beledi. Bu aşırılıkların olmaması gerekiyor.”

Var olan Türk yatırımlarının ve projelerinin korunmasının önemini vurgulayan Minnihanov, bu konuda yasalar çerçevesinde işlerin yürüyeceğini, yatırımcılarla düşünüm ayrılığı olmadığını hele vurguladı.

Türkiye’nin müstehap dinlence destinasyonu olduğunu vurgulayan Tatar reis, “Politik anlaşmazlıklar bedii. İlişkileri ve var olan projeleri müzaheret etmek lazım” dedi.

Bir Cevap Yazın