Tatlıses’e yıldırma davasında 10 yıla kadar cezaevi istemi

Milliyet’te vadi alan habere göre İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 7. Tehlikeli Ceza Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya, apayrı suçtan mahkûm Abdullan Uçmak Ses ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) sistemi ile bağlandı. Şikayetçi İbrahim Tatlıses duruşmaya katılmazken avukatı Dirimsel Mecnunca amade bulundu.

YARGITAY’IN TAHRIP KARARI OKUNDU

Duruşma başkanı Vabeste Özkan, Yargıtay 6. Ukubet Dairesi’nin tahrip yönündeki kararı okudu. Duruşmada saraka düz maznun Uçmak, “Benim Yargıtay fesih ilamına diyeceklerimden önce nakiz ilamında belirtilen telefonun yüzüne kapanması üzerine telefon kayıtlarının çıkartılmasını istiyorum. Biz o devir DGM savcılığında de telefon kayıtlarını çıkarttım. Yargıtay bunu görmemiş mi? Çalınmış mı? bunu soruyorum” dedi. Sanık avukatı de “Kararda ısrar edilmesini, bozma ilamına uyulmamasına değişmeyen verilmesini murat ediyoruz” diyerek konuştu. Murafaa heyeti, usul ve yasaya akıllıca bulunan Yargıtay 6. Ceza Dairesi’nin 3 Teşrinisani 2015 tarihli fek ilamına uyulmasına düşünce birliği ile karar verdi.

“TENZILAT UYGULANMADAN CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Şikayetçi İbrahim Tatlıses’in avukatı Hayati Delice ise fek ilamı yönünde değişmeyen verilmesini isteyerek “Eylemin ‘kalifiye plaçka’ suçunu oluşturması nedeniyle sanığın dosyaya yansıyan ve henüz sonraları müvekkile yönelik gerçekleştirdiği eylemlere göre da rastgele tenzilat uygulanmadan cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

İBRAHİM TATLISES’İN ÇIKIŞINI BEKLEDİLER

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Meram Dalkuş yoluyla sunulan kaygı de görüngü şöyle anlatıldı: Abdullah Uçmak, İbrahim Tatlıses ile mülakat beğenmek istedi. Aşırılmak, bu doğrultuda suç arkadaşları Yüce Uğurlu, Mehmet Sebe ve Tamer Vukuf ile belli bir anahtar dahilinde cereyan ederek, kararlaştırdıkları planı uygulamaya değişmeyen verdi. Sanık Uçmak’ın arkadaşı Tamer Olgun, fenomen tarihinde ve öncesinde Maksim Gazinosu’nda tarz belirten İbrahim Tatlıses işyerinden çıkış saatini değişik suç arkadaşları olan ve açar içerisinde bekleyen Mehabetli ile Mehmet’e fen vermesi konusunda anlaştı. Fenomen günü geceleyin vakti şikayetçi İbrahim Tatlıses işten artık. Tamer Bili bile İbrahim Tatlıses’in çıkışını daha önceki cazibe dahilinde Ulu Tekin ve Mehmet Sebe’ye olgun verdi. Yüksek Uğurlu ve Mehmet Sebe araçlarıyla İbrahim Tatlıses’in geçeceği aracın güzergahında beklemeye başladı.İbrahim Tatlıses’in kullandığı açacak al ışıkta durdu.

UÇMAK, TATLISES’E HİTABEN “SEN ÖLDÜN” DEDİ

Bu tam Uca Uğurlu da sürücü mahallinden inerek şikayetçi Tatlıses’in kullandığı araca yaklaştı ve camdan Abdullah Uçmak adının ve telefon numarasının yazılmış olduğu kağıdı İbrahim Tatlıses’e verdi.

Ali Tekin, İbrahim Tatlıses’e “İbrahim ağabey bu notu okuyun hayatınız şişman tehlikede kağıtta yazılmış Abdullah Uçmak’ı telefonla arayın dedi. Tatlıses üstelik Yüksek’ye hitaben “Ego bozukluk onu arayacağım vabeste muyum o beni arasın” dedi. Büyük dahi “Koca senin biz üstelik telefon numaran bulunmuyor ararsan gani evet” dedi.

HARAÇ MI İSTİYORSUN?

Bunun üzerine Tatlıses, Abdullah Aşırılmak’ı aradı. Aşırılmak telefonda “Bazen ihtiyaçlarımız var. Onun için görüşmemiz gerekiyor. Bana mülk vermen geçişsiz” dedi. Tatlıses üstelik “Görüşecek benzeri şeyimiz namevcut. Baç mı istiyorsun” diye yanıt verdi. Abdullah Aşırılmak ise “Nasıl anlarsan anla” dedi. Tatlıses görüşmek istemediğini belirtmesi üzerine, Uçmak “Senin ve ailen üzere gani olanaksız” dedi. Tatlıses kimseye baç vermeyeceğini söyledi. Uçmak bile Tatlıses’e hitaben “Sen öldün” dedi. Tatlıses birlikte telefonunu kapatarak karakola gitti ve şikayetçi oldu.

YAĞMA SUÇUNDAN 10 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Savcı Dalkuş mütalaasında sanık Abdullah Uçmak’ın “Yağmaya adım” suçundan 7.5 yıldan 10 yıla kadar mapus cezasına çarptırılmasını istek etti. Duruşma heyeti, sanık avukatına mütalaaya karşı defans hazırlaması üzere süre vererek duruşmayı Sülale 2016 tarihine erteledi

YARGITAY KARARI KEM CEZA TAYIN EDİLDİĞİ GEREKÇESİYLE BOZMUŞTU

Maznun Abdullah Uçmak 30 Mart 2012 birlikte “Yağmaya teşebbüs” suçundan 1 sene 3 ay mahbes cezasına çarptırıldı. İbrahim Tatlıses’in avukatı Hayati Şahin karara 4 Mayıs 2012’birlikte itiraz etti. İtiraz dilekçesinde Avukat Şahin, suçun kalifiye plaçka olduğu, şırakkadak çok gönül yoluyla işlendiği, posta kesme suretiyle gece vakti işlendiğini belirterek, cezanın 10 yıldan beş altı olamayacağını belirtti. Yargıtay bile avukatın talebini durumunda buldu. “Meydana gelen engel ve tehlikenin ağırlığı” dikkate alınarak aplikasyon yapılması gerektiği gözetilerek sanığın cezasından adil, hakkaniyet akıllıca doğru bire bir tenzilat yapılması gerektiği düşünülmeden maznun için natamam ceza tayin edildiğini belirterek kararı bozmuştu.

Bir Cevap Yazın