Tatlıses’i geçmiş temyiz etmek gerekiyor!

Kimi Zaman önüne geçilmez sıkıntı, aleviyle yakıcı patlamış ayrımsız volkan evet. Bazende elinden oyuncağı alınmış benzeri yavru gibi ağlar göz yaşları yeğin evet. Çocukla çocuk büyükle şişman olmasını bilen erdemli aynı adamdır.

Hayatın zorluklarından, fakirliği iliklerine kadar hissetmiş ve oralardan zenginliye varlığa ulaşmış Cenabıhak ın sevdiği bir kul olmuş. Hataları yok mu elbette rastgele insan oğlu üzere onunda var. Hatasız köle olanaksız. Amma özünde aklık biri olması önemlidir.

Değme şeyden ilk Tatlıses son aşama akıllı benzeri adamdır. Hangi yapacağını alim, konuştuğu kelimenin nereye gideceğini alim, yaptığı herhangi bir işi önceden düşünüp tartan sonuç derece zeka küpü birisidir tatlıses. Elhak çokbilmiş olmasa otuzbeş sene boyunca metin ayakta durabilirmiydi? O başarısıyla ve aklıyla üstelik bire bir çınar üzere artık. Tatlıses kendisininde dediği gibi Türkiye dahi tıpkı markadır. Dostu olduğu büyüklüğünde düşmanıda vardır. Bunlardan bire bir çoguda fesatlığından ve çekemezliklerinden düşmandır.

Sanatı ve yorumuna kimesne benzeri husus söyliyemez. yegâne elan Tatalıses ’imiz namevcut bu gidişlede kaçınan. Bu yüzden ben onun tanık olduğum adamlığından temas etmek isterim. Yanı Sıra barındırdığı baktığı vefa borcunu vermek amacıyla ekmeğini paylaştığı bire bir haddinden fazla koca oldu. Böylece benzeri çogundan üstelik mebzul niyetinin karşılığı olarakta kazık yedi hassaten dolandırıldığı üstelik oldu. Şu zaman birlikte olan tarzan Mustafa var. Tarzan Mustafa şişman benzeri müzizyendir. Bire Bir duayendir. Tatlıses ’mağara orkestrasında üstelik çalmaktadır. Tatlıses mağara kendisindende yaşca şişman olan tarzan Mustafa ya çocucuğu kadar bakıyor. Tarzan Mustafa hastalansa Tatlıses ’in eli ayağına dolanır onu düzeltmek üzere. Dosta herhangi bir zaman elan dosttur. Andıran zamanda ayrımsız konser durumunda sahneye gideceği mesafeyi arabasıyla gitmesi gereken mesafedeydi buğulanmış ayrımsız teyze o zaman kendisiyle fotograf çektirmek istedi ve çektirdikten sonradan ana yarısı ye sordu nereye gideceksin diye niteleyerek tayzeden cevabı aldıktan sonraları altındaki arabayı şöförüyle ona verdi kendiside bilgisiz gitti.

Heran halkın içine girer sohpet valör. Tıpkı keresinde gani aynı lahmacun elbette yapılır harçının nasıl yapılması gerektiğinin detaylarıyla sokakta kim tıpkısı aile kocayla paylaşıyor. Bire Bir keresinde yirmi beş yaşlarında tıpkı Gaziantepli delikanlıyla Antepte arz gür künefeyi ki yapıyor tartımasına girdi. güya o zihayat akranıymış neymiş çarkıt ayrımsız karı dostuymuş kadar onunla alevlenmiş bire bir sohpete girdi. Ince lafın kısası sizden bizden birisi herhangi bir nerede olursa olsun Tatlıses. Benzeri acayip görse onun derdine merhem olmaya çabalar onun o haline oturur onunla yavru gibi ağlar.

Tatlıses kesin kabilinden bir herif olmasının beraberinde çokta sinirlidir. Amma o sinirde yersiz değildir. Dışarıdan bakıldığında hangi kadarda sinirsel dersiniz amma konuyu bilseniz evet çokça hak bu büyüklüğünde bagırmaya çagırmaya dersiniz. Onunla harıldamak zordur. Lep demeden leblebiyi anlamanız gerekir. Cingöz ve uyanık olmalısınız.

Tatlıses sunulan işi hakkıyla yapılmasını ister. Hataya tahammülü yoktur. Mükemmiyetci olduğu üzere yanındakilerinde ögle olmasını gerek. Seçme ne sebeple biriyle diyalogta ise o emanet yada eşhas işini aklık hatasız tahsis etmek zorundadır. Tatlıses bu ükenin kocaman aynı degeridir. Ilkin dediğim üzere Tatalıses ’i ayırt etmek onunla seyretmek gerekir onu anlaya inanmak üzere. Boş teneke seslere kulak vermeden anlayarak hissederek bakın bu çınara.

SERENCAM MUHABİR

Bir Cevap Yazın