Tayfun Talipoğlu zehirlendi

Program düzenlemek için Isparta ’evet gelirken Burdur ’bile kere kenarındaki köylülerin sattığı mantardan yiyici Talipoğlu ve 3 arkadaşı, zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye bakarak, tıpkısı televizyon programında ekrana gelecek ” Herhangi Bir Vadi Küçük Asya, Tayfun Talipoğlu” programı için Isparta ’evet mevrut Talipoğlu ve arkadaşları, Burdur ’un Kenar ilçesi Elsazı köyü mevkisinde köylülerin mantar hastalığı sattığını görerek durdu.

Burada marifet yaptığı köylülerin izaz ettiği mantardan yiyen ve Isparta ’evet gelerek tıpkısı otele yerleşen Talipoğlu ve ekibindeki Niyazi Mamış, Gökhan Kıç ve Çağatay Esentur, işkembe bulantısı şikayetiyle Isparta Heybet Hastanesi ’ne başvurdu. Hastanede ”gıda zehirlenmesi” teşhisi konulan ve mideleri yıkanan Talipoğlu ve arkadaşları, kardiyoloji servisinde tedavi altına makbuz. Hayati tehlikeleri yoksuz Talipoğlu ve ekibinin yarın sabaha büyüklüğünde hastanede tutulacağı öğrenildi.

”Vukuf tahsis etmek isterken vukuf olduk”
Hastanede AA muhabirine açıklama yapan Talipoğlu, kullanılmamış dönemde gösterilecek izlence amacıyla 2-3 haftadır yollarda olduklarını belirterek, Isparta ’evet gelirken Burdur ’un Elsazı köyünde yalan toplayarak satan köylüleri bili yarmak istediklerini söyledi. Talipoğlu, henüz sonradan esasen geçenleri şöyle özetledi: ”Baktık sevgi domuzuna, hisse senedi iyice. Biz bile zehirli ve zehirsiz mantar hastalığı üstüne insanları bilinçlendirmek istedik. Mantar satan çocuğa ’mantarın zehirlisini, zehirsizini zahir fark ediyorsunuz ’ şeklinde sorduk. O dahi ’Koca zehirli ise ben cenaze namazınızı kıldırırım ’ diye niteleyerek nükte yaptı. Ikram edilen mantarı yedik, gülüştük sonra arabaya bindik. Karnım ağrıyordu. Ego seçme zamanki kadar birşey sandım. Sonradan Isparta ’evet döndüğümüzde kameraman arkadaşım Gökhan ’ın yüzü gözü şişti. Sonra bütün bu arada hastaneye geldik.” Hastanede midelerinin yıkandığını rapor eden Talipoğlu, ”Demincek müşahade altındayız. Mantarın zehiri 3 bölüm vücutta kalabiliyormuş. Dirimlik tehlikemiz bulunmayan. Olgun yazmak isterken marifet olduk” dedi.

TABIIYET

Bir Cevap Yazın