Telefon dolandırıcıları Turgut Yılmaz’ı kandıramadı!

Sabah’tan Gülcan Demirci’nin haberine bakarak vatandaşı ayartmak amacıyla çizi tanımayan telefon dolandırıcıları, bu yol Cumhurbaşkanlığı Umumi Sekreteri Fahri Çalkantı’nın sesini imitasyon ederek işadamı Turgut Yılmaz’ı kandırmaya çalıştı. Fakat Yılmaz durumu anlayınca dolandırıcıların planı suya düştü.

RENK VERMEDİ 

Fenomen önceki günlerde yaşandı. Kendisini “Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Gönüllü Galeyan” adına tanıtıcı ve sesini taklit etmeye müteharrik tele-ayyar, bozuk başbakanlardan Ongun Yılmaz’ın işadamı olan kardeşi Turgut Yılmaz’ı telefonla aradı.

Ayyar, işadamı Yılmayan’dan eroin faciasında hayatını kaybeden tıpkı işçinin ailesine arkalama etmesini istedi. Ancak Heyecan’nın sesini mebzul tanıdığı amacıyla kendisini arayan kişinin ayyar olduğunu anlayan Turgut Yılmaz, serinkanlı aynı şekilde banka adisyon numarası istedi.

Parayı derhal yatıracağını söyledi. Yılmayan, telefonu kapatır kapatmaz da Fahri Coşku’yı arayıp durumu bildirdi. Benzeri telefon dolandırıcısının sesini taklit yazar adını kullanarak bağış topladığını anlattı.

Çalkantı bile aceleten Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na avukatı aracılığı ile yanlışlık duyurusunda bulundu ve sesini taklit ederek işadamından mülk talip kişinin bulunmasını ve cezalandırılmasını istedi.

Müddeiumumilik, işadamı Turgut Yılmaz’ı arayan ve servet talip kişinin telefonunu ve kimliğini sınırlamak için anket başlattı.

Bir Cevap Yazın