Telefon dolandırıcısı bu kat anif kayaya çarptı!

Takvim’den Irade Somer’in haberine bakarak çokça sayıda insanı kıygın eden telefon dolandırıcıları ivinti kesmedi! Tıpkısı börekçi ise telefon dolandırıcısına geçit vermedi. Hırsızı zedelenmek edip, polise tasdik etti. Dolandırıcılar, bu posta İstanbul Mecidiyeköy’dahi tıpkısı börekçide müteharrik Mehmet Akif Özdemir’i (30) meram seçti.

PLAN YAPTI

Kendisini komiser namına tanıtan tıpkısı dolandırıcı, işyeri telefonundan ulaştıkları Özdemir’e, “Evinizin dosdoğru 2 çete üyesi yakalandı. Birinin üzerinden sizin kimliğiniz daha çok. Hesabınızı kopyalamışlar. Bankadaki tamam paranızı çekip, bize getirin” dedi. Dolandırıcının tuzağına sakıt kabil fail Özdemir, harami ile konuşurken bankaya gitti. Aynı broşüre, “Hilekâr ile konuşuyorum. Derhâl polisi arayın” diyerek yazarak banka görevlisine gösterdi. Yetkililer birlikte olayı polise bildirdi. Bu sırada Özdemir dolandırıcıya bankada hesabındaki 33 bin lirayı çektiğini söyledi. Banka görevlisi ise hırsızı kandırması için Özdemir’e içerisine broşürleri yerleştirdiği nazik bire bir ayıraç verdi.

YUMRUK ATTI

Dolandırıcının verdiği adrese polislerden önce revan Mehmet Akif Özdemir, teledolandırıcıyı bekledi.

Tıpkı süre sonradan parayı almaya revan tele-dolandırıcı ise Özdemir aracılığıyla zedelenmek edildi. Zarfı uzatırken yakaladığı dolandırıcıya yumruk atan Özdemir, tele-dolandırıcının dişini kırarak etkisiz ağıl getirdi.

Arkası Sıra de olay adına polis geldi. Gözaltına alınan ve yüzü ile kaşında çarpma izleri oluşan kaknem İsmail E. emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edildi. İsmail E.’nin tutuksuz yargılanmak için erkin bırakıldığı öğrenildi. 

Bir Cevap Yazın