Televizyon Kralı ‘sosyal medya dizileri’ni yazdı!..

Beni Böyle Sev, Zeynep Çamcı ve Alper Saldıran başrolünde çok sıcak aynı dizi film oldu. 7/70 herkesin isteyerek izlediği. Kadrodaki mahirane isimleri öve öve bitiremem.Güvenç Kurtar,Altan Gördüm,Lale Mansur,Yiğitlik Akakçe ,Didem İnselel. Yazdıklarımın yanında yazmadıklarımda var.. 10 üzerinden 11 verilebilecek ayrımsız kadro. Reyting yerine mukavim ongun ayrımsız durumda değiller. Ama twitter’dahi haddinden fazla degaje benzeri kitleye ashap. Diziyi az daha gelişigüzel hafta TT listesine taşıyorlar. Esasta temel reytingin sokakta ölçülmesi gerektiğini gösteren dizilerden biri. Kameraman firmada izleyicisine bağış vererek diziyi beş altı hafta geç mevsim finali yaptırdı.

Tıpkı Amor Hikayesi, Katre Sönmez ve Seçkin Özdemir başrolünde Fox Tv’dahi Salı akşamları yayınlanıyor. Beni Hakeza Sev’e göre henüz tüvana tıpkısı kadroya sahipler. Zuhal Olcay bu dizinin arz tecrübelilerinden. Alışılagelen sezonda reyting kendisine ne haddinden fazla kötü, nede çokça bereketli gittiler. Gökçe Yazın gelmesiyle ilk beşe girmeye başladı seri. Ama aynı önceki seri için söylediğim gelişigüzel öz  bu sıra içinde uygulanan. Antrparantez henüz dahası. Dizinin twitter’da tahammülfersa tıpkısı kitlesi var. Diziyi takkadak Salı haset değil istedikleri herhangi bir zaman TT listesine karışma ediyorlar. Binlerce fan sayfaları var. Ekipte bunun farkında olduğu amacıyla izleyicisine çok değer veriyor. Oyuncular Twitter’dan izleyicile uygun istifham-cevap etkinlikleri düzenliyor.

Bunları yazmamdaki mesele bu iki dizinin haberlerde aşkın yöre planda olmaması. Reytingi düşük diye niteleyerek ötekileştirilmesi. Rastgele gazeteyi ya birlikte rastgele siteyi açtığımızda ya Balaban Yüzyıl evet Öç haberleri. Amma bu dizilerin kitlesi bile yeryüzü beş altı onlar büyüklüğünde var. Ihtimal dahi henüz fazla bilemeyiz. Ama fen yapanların bunu farkına varması lazım. Ego bu dizilerin farkına varanların var olduğunu yayımlamak amacıyla yazdım. Yiğidi öldürelim amma hakkını doğrulama edelim.

Twitter/televizyonkrali

Bir Cevap Yazın