Temelli makyajla ilgilendiren merak edilenler!

Değişmeyen verdiniz amma tüm detayları biliyor musunuz?

Kalıcı makyaj yaptırmak istiyorsunuz ama detaylarına dair ayrımsız fikriniz yok. Zararı var mı ya da zahir görüneceğini biliyor musunuz? Sorularınızın cevaplarını burada bulabilirsiniz!

Değme ahit sıfırdan makyaj boşaltmak, akşam ezanı yatmadan makyajı fethetmek zorunuza geliyor mümkün. Çabucak bu düşünüm da sürekli makyajı sizin amacıyla çalımlı kılıyor benzer, haklısınız.Peki, temelli makyajı yaptırmaya değişmeyen verdiniz, nerede yaptıracaksınız? Bu işin ehli insanı bittabi seçeceksiniz?

Uygulamayı yaptıracağınız Permanent Make Up sanatkâr mağara kullandığı alet hakkında,sağlığa agreman kurallarında hangi derecede kalburüstü olduğunu biliyor musunuz? Kullandığı pigmentin güvenilirliği konusundaen azından FDA belgesine sahip olması gerektiği üzerine bilginiz var mı? Evet beğenilen iğneler onlar tekerlek tekerlek gama sterilizasyona bağımlı tutulmuşlar mı? Ya dahi makbul cihazda sizin makyajınız yapılırken kullanılan iğne acep işlem esnasında yerinden kurtulup istenmeyen bir yerinizde hasar meydana getirebilir mi? Iş sırasında makine bozulup uygulamanızın muallel kalma riski bile cabası. Bu soruların tamamına yakınına bilmiyorum dediğinizi duygun gibiyim. Maharet konulardaki sorularımı on paralık açmayayım. Şurası sorabilir miyim size? Temelli aynı uygulama yaptıracaksınız,  size, yaşam tarzınıza, sosyal durumunuza, ilgilendiren bilgiler sorulacak mı? Veya yaptırdığınız yerde uzman bu konuda sizden düşünüm aldı mı? Teferruatlı beş on kullanacağınız bu makyaj acep sizi yeterince yansıtıyor mu? Sürekli makyaj ile ilgilendiren bilmeniz gereken hangi büyüklüğünde çokça molekül varmış değil mi? Dediğim üzere “Beceri Konular” hariç üstelik elhak bunları bilmenize lüzumlu üstelik yok inandığınız güvendiğiniz uzmana bırakmışsınızdır bu konudaki seçimi. Uzmanınıza sordunuz mu on paralık hayatınızda ayrımsız dönüm noktası sayılacak kararı alırken onun bu eğitimi nereden aldığını?
 
Rastgele şeye tedarikli olun

Mihman makyaj sonucu beklediğiniz tıpkısı sonuçla karşılaşmayabilirsiniz. Operasyondan sonraları çoğu antlaşma yeni problemler ortaya çıkabiliyor.Hasarlar oluşabilir. Bünyeniz operasyona müspet reaksiyon vermeyebilir. Kalımlı hasar olasılığı ortaya çıkabilir. Yeniden yine aplikasyon yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Mihman makyajda yeryüzü haddinden fazla seki uygulamaları rica görüyor. Gözkalemi birlikte arz haddinden fazla rica gören uygulamalardan. Onu dudak boyası ya da kenar çevresi kalemi izlem ediyor. Yeğleme edenler şunu bilmeli, yüzünüze haddinden fazla mail duran benzeri enjeksiyon, hemencek yüzünüzün etrafında delikler açıyor.
 
Yapmacıklı görünme ihtimali sizi erinçsiz ediyor mu? Sonuçta yüzünüze ayrımsız muamelat yaptırıyorsunuz ve natürel olması gerekmekte. Hangi büyüklüğünde tabii olursa o kadar sizin yüzünüz kadar görünecek, aklınızdan çıkarmayın.

Enfeksiyon kapabilme ihtimali tek kulağa dobra gelmiyor değil mi? Ne kadar sıhhi tıpkısı yerde yaptırırsanız yaptırın enfeksiyon kapma riskiniz var. Kalıcı makyaj yaptıranların bildirme nazik şikâyetlerinden biri bile bu. Hepatit C ve AIDS hastalıklarına yakalanma riskiniz bulunuyor.

Hangi yapmalı peki kalımlı uygulamaları görüp beğeniyorsunuz değil mi? Güzelliğinizi etkileyen, akıllıcasına yerde akilane cihazla doğru ehlihibre eliyle yapılmış sürekli ayrımsız uygulama yaptıracaksınız dikkat etmeniz müstelzim yukarıdaki soruların cevaplarını istemek olacaktır. Sizler üstelik aplikasyon öncesi makineyi görüp nasıl tıpkısı çalışma yapıldığını görebilirsiniz. Eke olan enfeksiyon riskini ortadan kaldırmaktır.  Bunu birlikte acımsı cihazın cildinize kontak fail kısmının ve uzmanın tuttuğu bölümün tamamen değiştirilebilir olması şartı arayışında olmakla sağlayabilirsiniz. Uzmanın tıpkısı görk eğitimi alıp almadığını gamsız sorabilirsiniz kimesne aldığı eğitimin sertifikasını göstermekten çekinmeyecektir.

Unutmayın; Güzellik Eksperlik İster

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın