Temiz Memili:

Soylu Memili’nin Akşam’de yayınlanan röprotajı…

’Yok Artık! ’ projesine lacerem karışma oldunuz?

Caner Özyurtlu ile ‘Ulan İstanbul ’ setinde tanıştım. Yeteneği ve zekasına imtina etmek duyduğum değerli tıpkı arkadaşım. Kendisi bana ‘Eskimemiş aynı film çekiyorum oku ve hızlıca dön ’ dedi. Ego dahi okudum ve işi çokça sevdim. Kendisinin ilerideki işlerinde üstelik çalışmayı isterim.

Filmdeki karakterinizden az buçuk bahseder misiniz?

Esasen bunu benim anlatmam çok zor. Filmi izleyince elan bile ongun anlayacaksınız. Ilginç ötesi tıpkısı tür, adama haddinden fazla güldüm, umarım güldürebilirim bile (gülüyor)

FİLMİN KADROSU ‘YOK ARTIK! ’ DEDİRTİYOR

Siz kuşkusuz anlatırsınız filmi?

İşin şakası bire bir yana bu filmin kadrosuna bakınca eş siftinlik ‘Namevcut Çıktı ’ diyor. Ego böyle anlatabilirim sanırım. Bizim kuşaktan biri ve alışılmamış güre fikirleri var Caner ’mağara. Grup ekibi ve tam arkadaşlarımla alışılmış ama çokça eğlenerek çektik bu filmi. Tığ da heyecanla bekliyoruz.

Televizyon, temaşa ve beyaz perde… Üçünde üstelik varsınız. Hangisi bozukluk iyicene, hangisinin hangi yönünü sevmiyorsunuz?

Hepsinin değişik zorlukları var, buluştukları bir nice bekçi var. Herhangi Bir şeyin başında, hepsinin adı köpoğluluk. Lakin benim gönlümün benzeri tık aşkın çarpıntısı tiyatroya ilgili (gülüyor). Orası er meydanı derdi hocam. Tiyatroda her anlamda henüz özgürdür aktör. Tiyatroda tezyifkâr zat yönetmeniniz olabilirsiniz bedeniniz ve içselliğinizle. Amma sinema süfli kolektif bire bir sanat.

Türkiye ’da düzencilik mesleği hangi üzere avantajlara ve dezavantajlara eş?

Hiç düşünmedim.

Peki ya cinsiyet, üçkâğıtçılık kariyerinde ayırt fail tıpkısı incelik mı?

Bence değil. Yaptığımız aksiyon seks gözetmeden ruhunuzla duygularınızla yaptığınız tıpkı aksiyon.

YEŞİLÇAM FİLMLERİNİN  HASTASIYIM

Peki siz monitör ya da sinemada neler izlemeyi tercih edersiniz?

Birçok ecnebi saf var esasta izlediğim, şu an ismini verip rencide eylemek istemem. Ama Yeşilçam filmleri hastasıyım. Onlardan vazgeçemem.

İlerleyen günlerde önünüzde elbet projeler var?

Böcü Film ’mağara bire bir sinema filmine başlıyorum. Çokça sevinçli ayrımsız hikaye oldu. Ayrıca  oynayacağım karakteri haddinden fazla sevdim. Yakında çekimleri başlıyor. Bu sene beyaz perde meşgul ayrımsız yıl oldu. Bunun yanı sıra Moda Sahnesi ’nde “Bira Fabrikası” oyunuyla yeniden seyirciyle buluşuyorum. Geçen yıl oynamaya başladığımız aynı baziçe. Ilginç tıpkı metanetli bugünkü dünyaya hem politik hem duygusal benzeri sağ açıklık var. Şimdilik hakeza.

Bir Cevap Yazın