Tendürüst Erte emmi kurbanı oldu!..

Sabah’tan Ahmet Altındiş’in haberine bakarak Ordu’da toprak anlaşmazlığı yüzünden arı babasını öldürüp, yeğeni Ferda Özcan’ın tıpkısı gözünün kör olmasına sebep olan emmi kayıplara karıştı.

Mutsuz canlı kız ise eski günlerindeki kadar mutlu olmayı istiyor. İstanbul’da ateş parçası Kocaeli Üniversitesi Departman Yönetim ve Yönetici Asistanlığı bölümü öğrencisi Erte Özcan (21), sabık sene orak ayı ayında aynı yakınının düğünü için ailesi ile gelişigüzel memleketi Ordu’ya gitti.

Düğünden ayrımsız periyot ilk amcası Mehmet (55) ile babası Âlem Özcan ortada arazi meselesi yüzünden çekişme daha çok. Kavganın ardından tendürüst kız babası Cihan Özcan, halası Türkan Özcan (42) ve kuzeni Ayşe Ahlat (31) ile arabaya bindi. Ancak baba yarısı Mehmet Özcan’ın öfkesi dinmemişti. Uzlaştırıcı pompalı tüfekle mermi yağmuruna markajcı amca Özcan, 4 kişiyi yaraladı. Olay yerinden kaçarken birlikte sili babası Dursun Özcan’ı (84) elem ederek öldürdü.

‘ESKİ HALİMİ İSTİYORUM’

Azılı saldırıda sol gözünü kaybeden üniversiteli Ferda Özcan, aylarca hastanede kaldıktan sonraları taburcu oldu. Bozuk güzelliği ve neşesinden ürün kalmadığını anlatan gailesiz kız, “Aynaya baktığımda çarkıt Erte’yı göremiyorum. Tek suçum yokken gelişigüzel husus madun kayırıcı oldu, bu kuzuluk geldim” dedi. İşlevini yitiren gözü doktorların ısrarına rağmen çevirmek istemediğini belirten güre kız, “Doktora her gittiğimde sorunlarım olduğu üzere kalıyor. Gözümü almak istediler. Atfetmek istemiyorum. Hoppadak eski halimi istiyorum. Amcam benden hem gözümü hem birlikte dedemi aldı” diyerek konuştu.

‘HAYALLERİM VARDI…’

Itmam töreninden 1 hafta bilahare böyle üzücü ayrımsız fenomen yaşadığını anlatan Özcan “Oysaki hayalim üniversiteyi bitirdikten sonraları mebzul tıpkı aksiyon bulup öz ayaklarım üzerinde durmaktı. Çalışıp öz paramı kazanıp hür tıpkı maltalık yaşayacaktım. Şimdi bildirme çok üzüldüğüm anlar insanların bana acıyarak yaklaştığını hissettiğim anlar oluyor” ifadesini kullandı. Geçmiş günlerine anlayışsız kaçmak istediğini söyleyen Özcan “Dışardan belki bol görünüyorum kim öyle görünmediğimi üstelik biliyorum… Bu epey biberli bire bir ihtisas. Anlattıklarım yaşadıklarım birlikte hiçbir molekül” dedi. Polis olaydan sonraları kayıplara karışan amcayı arıyor. 

Bir Cevap Yazın