Tendürüst kadından korkusuz değişmeyen!…

Habertürk’te kayran kayran habere bakarak ODTÜ ’bile araştırma görevlisi olan Hırslı Özkan, hâkimiyet marifetiyle “Tikin” olan eşinin soyadını sildirdi. Eşine bindi olan Onur Tikin, “Dinamit ’in yaptığını kızım de yapsa çokça sevinirim” dedi.

Ankara ’bile canlı Özlem Özkan Tikin- Değer Tikin çifti, 8 kamer ilk dünya evine girdi. Eşinin soyadını yutmak istemeyen Dinamit Özkan Tikin, Ankara 4. Sülale Mahkemesi ’ne sorun açtı. Özkan, şikâyetinde eşinin soyadını ahzetmek zorunda bırakılması dolayısıyla Anayasa ile güvence altına alınan manevi varlığın korunması ve geliştirilmesi hakkının ihlal edildiğini, cinsiyete dayalı ayrımcılık yaşandığını ve bu durumun eşitlik ilkesine uymaz olduğunu savundu. Mahkeme, önce celsede Tutku ’mağara kocasının soyadının silinmesini ve “Özkan” soyadını kullanmasını kararlaştırdı. 5 ayda soyadına mülaki Dinamit Özkan, “Geçmiş duruşmada bu kadar çabuk değişmeyen sunulan, nazir oluşum eden benzeri buut. Bunun ehliyetli olduğunu düşünmüyorum. Avrupa ’üstelik örnekleri olan şeylere geçilmesini istiyorum” dedi.

‘ELİMDEN GELDİĞİMCE DESTEK OLDUM ’

Eşinin, “Öz soyadımı yutmak istiyorum” dediğinde çok sevindiğini tamlayan Saygınlık Tikin, “Benim babaannem 11-12 yaşında evlenmiş. Bire Bir avrat adına tek hakkı yok. O yüzden Tutku ’in böyle bir madde söylemesi çok hoşuma gitti. Elimden geldiğince destek oldum. Şiddetli ’mağara yaptığını kızım bile yapsa çok sevinirim. Haddinden Fazla hoşuma masraf, kendi soyadını vira etmek istemesi” dedi.

Bir Cevap Yazın