Tendürüst kızların eskimemiş gözdesi: Ibdai

Ibdai Karaman’ın Akşam’birlikte yayınlanan röportajı..

Köpoğluluk serüveniniz elbet başladı? Sizdeki cevheri kim keşfetti?

Köpoğluluk tek aklımın ucundan geçmeyen benzeri meslekken, çabucak almaç önü ve hayalet eğitimi almaya karar verdim. Ailem ve arkadaşlarımdan bile hep bu yönde sponsor sözler duymaya alışkındım aslında. Bu süreçte yapılan ve ortaya sâdır işten inanılmaz esenlik aldığımı fark ettim; sevdam bu şekilde başladı diyebilirim.

‘Ata Candır ’ dizisini izleyici sevdi. Diziden biraz bahseder misiniz?

Üç çocuğu olan yufkacı Salih ’mağara çocuklarına hem annelik hem da atalık yapmasını naif bire bir dille anlatmaya çalışıyoruz. Emrecan ve Ahu ’ın yıllar önce ayrımsız şekilde karşılaşmaları ve bire bir şakanın başlarına neler açabileceğini görüyoruz.

Sizi Emrecan karakterinde izliyoruz. Emrecan pekâlâ biri? Aranızda benzerlikler var mı?

Küşade bahsetmek gerekirse yegâne kelimeyle iskele babası adına nitelendirilebilir kim bu özelliği sayesinde kendisiyle az çok birlik kurabildiğimi söyleyebilirim (gülüyor). Fakat Emrecan biraz talihsiz ayrımsız yavru. Etrafında dönen olaylara yaptığı müdahalelerde eline yüzüne bulaştırdığı amacıyla arada sırada çaresizce izlemekle yetiniyor garibim.

Yapımda tesadüfler konusunda revan bir hanay var. Tesadüflere inanır mısınız?

Tesadüfler var, basit.

Gerçek hayatta babanızla ilişkileriniz elbet?

Babamı da annemi bile birbirlerinden ayırmam. Bunu de kreşte, ilkokulda sorarlardı; o zamanlar üstelik ayırmazdım. Amma şurası söylemeliyim ki, 27 yaşımdayım, 8 yıldır bekâr yaşıyorum, henüz babamla ayrımsız yapı altında uyurken elan güvende olduğumu hissederim. Tam, değil mi?

INSAN İLİŞKİLERİM KUVVETLİDİR

Düzencilik yapmasaydınız hangi gelişim yapardınız?
Sanırım yine toplumsal aynı şeyler olurdu, adam ilişkilerim kuvvetlidir ve bu konuda kendime güvenirim. Söz Gelişi çıkar yol satsaydım Emrecan ’dan muvaffakiyetli olurdum bundan hamle kabilinden eminim!

Yutturmak istediğiniz cafcaf var mı?

Tabiatıyla var, olmaz tamam mu tek. Ihtimal o periyot geldiğinde esasen konuşuruz…

Sanırım şu asıl kadar hep fars rolünde alım çalım aldınız. Bu tıpkı tercih mi, doğru mü?

Bilcümle komedi değildi esasta. Tercihler tabii ki mefret bu noktada, bir şeyleri yapmamaya ilgi gösteriyorum; ancak tesadüfler dahi namevcut değil (gülüyor).

Reddedip sonraları pişman olduğunuz kurum var mı?

Ne eyvah ki var anca bir iki proje. Hayırlısı diyelim.

ARKADAŞLARIMLA BULUŞMAK BENİM AMACIYLA TAŞKIN!

Çekimler dışında hususi hayatınızda neler yapmaktan büyük ayrımsız esenlik alırsınız?
Şu sıralar özel yaşam diye tıpkı şeyim dahi kalmadı ne yazık kim. Tıpkı işe başladığınızda siftinlik bu, yaşamınızın balaban bire bir bölümünü ele geçiriyor ve rutin yerine yaptığınız çoğu şeyden caymak zorunda kalıyorsunuz. Örneğin spor benim için bunlardan aynı tanesi.

Veya tatil dahi kezalik anca! Arkadaşlarımla buluşup hoşbeş etmek benim üzere katmerli ayla geldi desem biber dolması olmaz herhalde.

Dizi dışında bir temaşa evet dahi beyaz perde projesi var mı yakınlarda?

Dediğim kabilinden şu sıralar bambaşka bire bir molekül yapacak fırsatım namevcut; bunu düşünmedim birlikte, inanın. Sormadınız farz ediyorum. 

Bir Cevap Yazın