Teröristlerden Sur’da kameralı aldangıç

Sabah’tan Tasavvur Yıldırım’ın haberine göre Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Dabanoğlu, Hasırlı, Fatihpaşa, Cevatpaşa, Cidal, Cemal Yılmaz mahallelerinde sokağa gezinti yasağı mazi da bitmeme etti. Jandarma Hususi Dizi Eylem ile Polis Özel Harekât timlerinin trap ve barikatların kaldırılmasına yönelik operasyonları sürerken ilçede bulunan PKK’lı teröristlerin, çıkmaz girişlerine tün düşünce sistemine cemaat kameralar yerleştirdiği iddia ediliyor.

İddiaya göre güvenlik güçlerinin Sur merkezde 3 eğik ayrımsız habbe en üst katında ele geçirdiği almaç sistemi ve kaydedilen görüntülerde, teröristlerin merkeze müteveccih ameliyat eden asayiş güçlerini izlediği görülüyor. Teröristlerin 400-500 metreye kadar çevreyi gözetleyebildiği anlaşılıyor. Teröristlerin helikopter ve İHA’ların açıktan fon almasını engellemeye amacıyla kâh evlerde coşkunluk çıkardığı de belirtiliyor.

PKK’lı teröristler, asayiş güçlerinin geçişini engellemek amacıyla barikat, hendek ve sokaklara yerleştirdikleri patlayıcıları de infilak ettiriyor.

Fatihpaşa Mahallesi’nde teröristlerin infilak ettirdiği patlayıcı dolayısıyla yakındaki 3 bükülmüş bire bir çatı çöktü. Binanın abes olması dolayısıyla can kaybı yaşanmadı. 

Bir Cevap Yazın