Tetiğe basarken foto çekmiş!..

Milliyet’in haberine bakarak WDBJ7 TV kanalında müteharrik 24 yaşındaki muhabir Alison Parker ve 27 yaşındaki kameraman Âdem Ward, Moneta kentinde yara açıldığı tam etken yayında benzeri konukla mülakat yapıyordu.

Cüretkâr görüntülerinde sekiz umum yara sesi duyulurken yapımcı yere yatıyor, muhabirin bile zehir attığı duyuluyor. Vester Lee Flanagan adlı 41 yaşındaki agresif olaydan yedi saat bilahare, polis güçleri marifetiyle sıkıştırılan aracının süresince yaralı halde bulundu. Kendini vurduğu belirtilen Flanagan’ın hastanede hayatını kaybettiği açıklandı.

İŞTE O ANLAR (VIDEOTEYP)

Flanagan’ın gazeteci olarak Bryce Williams ismini kullandığı ve kanala 2012 yılında multimedya muhabiri namına girdiği belirtildi.

Muhabiri vururken çektiği andıran plan videoyu birlikte toplumsal medyada paylaşan şüphelinin Twitter hesabı askıya alındı.

Görüntülerde keleş üzerinde yağız pantolon ve gökçe bire bir kayırıcı ve elinde silahla görülmüştü.

EVLİLİK PLANLARI YAPIYORDUK

Virginia Valisi Terry McAuliffe da eski açıklamasında “Gazetecilere hücumcu kişinin monitör eliyle anlaşmazlık hayat dolu eski bir müteharrik olduğuna inanıyoruz. Bu benzeri terör eylemi değil, rezil suç” demişti.

Hücum Smith Mountain Lake yakınlarındaki Bridgewater Iş Merkezi adlı aksata merkezinde, muhabirin turizmle ilişik röportaj yaptığı sırada meydana geldi.

Röportaj yapılan mihman Vicki Gardner üstelik ameliyata alınmak üzere hastaneye kaldırıldı.

WDBJ7 kanalı spikeri Chris Hurst, Twitter mesajında hayatını kaybeden muhabir Parker ile evlilik planları yaptığını duyurdu.

Hurst, “Bunu on paralık duyurmamıştık… Kısaca 9 aydır birlikteyiz. Hayatımızın arz iyicene dokuz ayıydı. Gelin Olmak istiyorduk. 24. yaş günün yıpranmamış kutladık. Hayatımda tanıdığım bildirme ak pak kadındı. Nedense o dahi bana aşırılmış oldu. Ailesini, annesini babasını, ağabeyini çok seviyordu” dedi.

Hurst, Parker’ın yapımcı Ward ile ahenkli kendisine çalıştıklarını söyledi ve Ward’ın kanalda çekimci namına etkin nişanlısı üzere dahi çok üzgün olduğunu belirtti.

Bir Cevap Yazın