THY, ak yel sebebiyle 95 seferini fek etti!

CİHAN’da meydan alan habere göre THY’nin internet sitesinde saha düz açıklamaya bakarak, İstanbul Atatürk Hava Meydanı’nda beklenen sağlam ak yel sebebiyle çöz ve aut hatlarda kâh seferler halel edildi. Yapılan duyuruda, “16-17 Aile ’ta İstanbul Atatürk Havalimanı ’nda yaşanması beklenen sağlam sıkıntı şiddetindeki lodos dolayısıyla, belkili sığa azaltılması doğrultusunda, aşağıdaki seferlerimiz fek edilmiştir.” denildi. Ak Yel sebebiyle tağyir olan seferler şöyle:

16 SÜLALE

Dış hatlarda gâh; Basra, Bakü, Bişkek, Tiflis, Tunus, Üsküp, Saraybosna, Sofya, Budapeşte, Zagreb, Tiflis, Ceberut, Leipzig, Marsilya, Oslo, Stackholm, Barselona, Viyana, Zürih, Amsterdam ile iç hatlarda Kayseri, Ankara, Gaziantep, Antalya, Muğla, Elazığ, Erzurum, Samsun, Trabzon seferleri nakız edildi.

17 SÜLALE

Çöz hatlarda ara sıra; Şırnak, Ankara, Samsun, Muğla, Elazığ, Erzurum, Trabzon seferleri ile dış hatlarda Tiflis, Helsinki, Belgrad, Sofya, Necef, Oslo, Selanik, Abu Dhabi, Toulouse, Üsküp, Milano, Zagreb, Zaporijya, Bakü, Viyana, Prag, Saraybosna, Budapeşte, Cenova, Pisa, Bakü seferleri tahrip edildi.

Gökçeada ve Bozcaada araba vapuru seferleri halel oldu

Öte yandan damarlı çekicilik koşulları ve fırtına cihetiyle Çanakkale’nin Gökçeada ve Bozcaada arabalı seferleri iptal oldu. Geçit hattında ise seferler normal namına devam ediyor.

Çanakkale’de faal olan sıkıntı deniz ulaşımını zıt etkiliyor. Sıkıntı dolayısıyla bugün (Cumartesi) Bozcaada-Geyikli ve Gökçeada-Kabatepe hattında yapılan arabalı seferlerinin hepsi nakız edildi. Çanakkale Boğazı hattındaki seferlerin ise alışılagelen olarak bitmeme ettiği duyuruldu.

Bir Cevap Yazın