TIPKI AN PANİKLEDİ!

Mehmed Büyük Birand, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu döneminde ölçülü aut politika amacıyla ’Türkiye temel demin yapması gerekeni yapıyor ’ derken hükümetin demokratik açılım sürecine da tekmil bindi verdi.

Mehmed Mürtefi Birand, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu döneminde yürütülen aut politika için ’Türkiye anne demin ilk kez yapması gerekeni yapıyor ’ derken demokratik açılım süreci amacıyla üstelik ’ ’Geç de kalındı. Başladı ayrımsız yol. Bundan Sonra geriye dolaşma olamaz. Olmamalı ’ dedi.

Abbas Kıpırdak ’nün Güre Göz programının konuğu olan Çizgi D Haber Kol Başkanı Mehmet Büyük Birand, Türkiye ’nin SU ’den uzaklaştığı, yüzünü Islamiyet Dünyasına çevirdiği iddialarının Türkiye ’nin kontrollerinden çıktığını gören gâh Avrupalı yuygaracıların işi olduğunu söylerken, Türkiye ’nin yürüttüğü dış politikanın çokça akla yatkın olduğunu ve Davutoğlu ’nun çok akıllıca amal yaptığı söyledi.

Demokratik bakış açısı süreci içinse ’Yanlışsız Öğür ’ye rey vermeyen biri olarak abat konuşuyorum. Bu bakış açısı çok makul tıpkı hisse senedi. Başlangıçtan bugüne hepimiz hatalar yaptık. Aynı kez başladı. Bunu durduramazsınız. Amma ilk kez Kürt vatandaşlar Türkler bizim sorunlarımızla ilgileniyor dedi. PKK giderecek marjianlleştiğinin farkında. Amerika Irak ’tan çekiliyor. PKK tıpkısı yere gidemez. Serbest kalıyor. Biz Kürt vatandaşlarımıza bakalım ve onları doygunluk edelim. ’ sözleri ile açılımın bitmeme etmesi gerektiğini vurguladı.

Mavera yandan, Birand ’ın konuşmasının ayrımsız yerinde ağzından “AKP” sözcüğü daha çok. Birand kolaylıkla yaptığı hatanın(!) farkına vardı ve partinin adını “Ak Tümen” kendisine yeniden söyledi.

Birand ’ın ürkü anını tutulmak için aşağıdaki linke tıklayınız..

Bir Cevap Yazın