TIPKISI RTÜK MAĞDURU SERI HENÜZ!

Amor-ı Yasak dizisine ilk ’ateşli öpüşme ’ sonraları dahi ’yezitlik ’ gerekçesiyle uyarı cezası veren RTÜK, deminden dahi ATV ’da yayınlanan ’Unutulmaz ’ dizisine ukubet kesti. RTÜK, dizideki Harun karakterinin, gelişigüzel olduğu baldızını hamile bırakmasını, ’Toplumun milli ve manevi değerlerine ve Türk familya yapısına hilaf ’ buldu.
 
Rey çokluğu ile alınan karara, RTÜK üyesi Imge Kahraman alın bundan sonra. Yiğit ihtilaf şerhi bile yazarak şöyle dedi: “Dizide, dünyaevi öncesi ilişkiye girerek tıpkı başkasından bala sahibi olduğu halde, evlilik gerçekleştiren avrat ve rical, enişte-baldız ilişkisi gibi onaylanmayacak konular vardır. Bu tür durumlara, gerçek hayatta dahi rastlanmaktadır. Pahal örneklerin izleyenler yoluyla mümasil alınabileceği endişesi ise ancak; izleyenlerin çocuk olması, kahramanların mutlu yansıtılması ve toplumda bu kök munfasıl ilişkilerin onaylanabileceği yönünde hararetli bir eğilim olması halinde düz bulunabilir. Dizi korumalı saatler içinde yayınlanmıştır. Kederli programların, değme zaman bereketli, akilane ve adamakıllı kavramlara dayanması birlikte beklenemez.” 

BALDIZINI IKI CANLI BIRAKTI
 
Dizide varlıklı aynı holding patronunun oğlunu canlandıran Harun, şirketinde çalışan Melda adlı bir kıza aşıramento oluyor ve evlenmeye karar veriyor. Fakat bu sırada Iş ünlü bambaşka bire bir kızla de alay malay oluyor. Harun ailesi ile alay malay Melda ’yı istemeye gittiğinde, Melda ile Eda ’nın ahi olduklarını öğreniyor. beraber encam baldız Fiil ’nın bile, Harun ’dan yüklü olduğu anlaşılıyor. Buna karşın Melda ile Harun evleniyor. Dizide Serhan Okkalı (Harun) Heyecan Yılmayan (Çizi) Sinem Öztufan (Melda) ile Deniz Gökçer tumturak alıyor.

Bir Cevap Yazın