TMSF, Show TV’ye ahali koydu!…

Medyaradar’ın hususi haberine bakarak TMSF; İnterbank ’fecir kaynaklanan borçlar zımnında Çukurova Grubu ’nun Show Tv, Akşam Ezanı Gazetesi, Sıra Gazetesi ve SKY360 TV üzere iletişim araçları kuruluşları ile BMC şirketine geçtiğimiz yılın Mayıs ayında halk koydu.

Umum koyma işleminden kısaca 15 bölüm bilahare bile, Show TV ihalesiz kendisine Ciner Grubu ’na 402 milyon dolara satıldı. Fakat TMSF, bu kez değişik ayrımsız yöntem izleyerek, mir bedelini, kanalın piyasaya olan borçlarını ödedikten sonraları tahsil etti.

Bu çerçevede, 402 milyon doların 305 milyon doları borçlara sayıldı. 97 milyon doları ise tahsil edildi. Bu genişlik kamuoyunda büyük tartışmalara nöbet açtı.

Kanalın bayağı hissedarı olan ünlü iş kadını Erol Aksoy da, komutan işleminin iptali üzere İstanbul 4. Yönetim Mahkemesi ’nde sav açtı.

Duruşma kısaca 8 mahiye incelemenin sonucunda kararını 14 Mayıs 2014 tarihinde verdi.
Mahkeme, TMSF tarafından 402 milyon dolara Ciner Grubu ’na satılan Show TV ’bile, “yürütmeyi durdurma” kararı verdi. Bu değişmeyen üstüne TMSF Show TV’ye umum koydu.

Ve işte TMSF’den yapılan izah:

SHOW TV mahkeme kararıyla TMSF ’birlikte

İstanbul 4. Hile Mahkemesi, Show TV ’nin satışının iptali için açılan davada, “yürütmeyi tevkif” kararı vermiştir.

Duruşma kararının gereği olarak, Show TV logosuyla kitap özne Dingil Göstergeç Reklamcılık ve Sinemacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş ’nin yönetimi, Kurumumuz aracılığıyla devralınmıştır.

Show TV ile ait hukuki süreç bitmeme etmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Bir Cevap Yazın