Tolga Akyıldız yazdı: ‘Şaşırt bizi Okan Bayülgen’

Milliyet’ten Tolga Akyıldız’ın bugünkü yazısı..

Hanek akımlarına mebde markajcı Dadaizmle, uykuya direnenlerin felsefesinden yola sâdır tıpkısı ölümlü olsa gerek. Manzara olarak rengârenk bire bir lunapark düşünüldü. Program görsel anlamda akıbet kademe iddialı.
Reyhan Tüysüz dışında az daha tamlık takım değişti. Gidenler; gine küs, sızlanan gittiler. Saygıda kusur etmiyorlar amma bütünü çok dolu.

Dada Dandinista ’üstelik birlikte format tıpkısı: Bayülgen konuşacak, konuklar ve tığ dinleyeceğiz; feyz alacağız mecburen.

Anne ilginç olan ise Bayülgen ’in yılbaşı devrisi benzeri enstrüman albümü çıkartacak olması. Tempo sözü yazdı; beste ve angın da yapıyor.

Müziği yetişkinler üzere olacakmış. Kimler albüm yapmıyor ki, Okan Bayülgen da yapsın. Bakalım 4 milyona mail Twitter takipçisinden kaçı mal verip CD ’sini alacak. 

Beş Altı yıl önce Disko Kralı ’nda; Nihal Yalçın ’ın canlandırdığı ‘Nahide Ekengil ’ tiplemesine bire bir albüm fora etmek istemişti Bayülgen. Antrparantez o zaman kişi albümünü çıkartmak amacıyla kendisinden müsaade bekleyen program orkestrası Zaga Band ’le arası açılmıştı bu nedenle.

O günlerde da Zaga Band ’e; “Sizin albümü çıkartırım ama solistiniz ego olursam” demekteydi. Yani uzunçalar sevdası kullanılmamış değil.

Okan Bayülgen ’in makinası; 20 yılı çok süredir çalışıyor. Albümünün kuşkusuz tıpkısı öz olacağını berenarı tahmin ediyorum. Umutlu değilim ancak ‘Dada Dandinista ’ ile benim üzere düşünenleri şaşırtmasını antrparantez utandırmasını duygusal-ı istekle diliyorum.

Bir Cevap Yazın