Toplama Küçük’ten Münevver Doğan çıkışı!

CİHAN’da kayran düz habere göre Sıradan, “Işıklı Doğan benimle görüşmek amacıyla daha 2 çağ evvel bir güruh uzlaştırıcı koyuyor araya ‘görüşelim edelim’ diyerek.” dedi. Küçük, ayrıca 17-25 Meyan usulsüzlük ve alacak operasyonlarında adı sabık bakanlarla ilişkin “Bana sorarsanız 4 bakanla ilişkin idrak kısmı makul. Yani bu filhakika doğru olmasa sayın Erdoğan onları görevden almazdı.” diyerek konuştu.

Samsun Canik Belediyesi aracılığıyla Canik Kültür Sarayı ’nde planlı ‘Yeni Türkiye Yolunda’ ünlü konferansa hatip kendisine katılan gazeteci-yazar Toplama Amiyane, Entelektüel Doğan, 17-25 Meyan yolsuzluk ve algı operasyonları, MITOS krizi ve Yolculuk olayları ile ait açıklamalarda bulundu.

‘AYDIN DOĞAN BENDEN KORKUYOR ’

17-25 Antrakt sonrası tutucu yazar ve gazetecilerin kendisi kadar külhanbeyi yazılar yazamadıklarını savunan Yoz, “Ben Zonguldaklı tıpkı madencinin oğluyum. Averaj hayat 75 sene. 36 yaşındayım, 40 yıl ömrüm var yahut bulunmayan. Ben bile utanmak diye tıpkısı husus yok. Bunu bana babam ve annem bir vakitler beri söylerdi. Tıpkı gösterge şeyi duymuyorum ego. Yani Ziyalı Doğan beni görünce o benden korkuyor, ama mavera yandan bizden huzursuz olan DOĞRU Partililer üstelik çok. Bunu rastgele yerde duyarsınız ‘az buçuk fazla müstakbel gidiyor ’ diye niteleyerek. Şundan o; zannediyorlar kim alın tarafı entelektüelliğinle yenebilirsin. Onlar bu savaşı kazansaydı, acep bizi ne yapacaklardı. 28 Gücük Ay ’ta gördük. Ben buradaki şeyi gocunmak namına görüyorum. Bu utanmak Müslümanlar’da çok fazla var. Bibi biz muhalefetteyiz kabilinden abece yazıyorlar. Insan hala Ertuğrul Özkök tıpkı molekül yazınca etkileniyor. Aha ego bunu görünce çıldırıyorum. Kurtulun bundan, elan sert literatür diyorum. Yönetin onu. Numara geç, sen onu aşağıla, o sana telefon fora etmek zorunda kalsın. Vazıh Doğan benimle ahbaplık etmek amacıyla daha 2 dönme geçmiş, cemaziyelevvel bire bir derinti uzlaştırıcı koyuyor araya ‘görüşelim edelim’ diye niteleyerek. Deminden adamı korkutacaksın. Zaten kimden korkarlar? Korkmayandan korkulur. Kayırıcı bakıyor kim, korkmuyor. Şu da var: Sol tıpkı yayınevinden kitabı çıktığı amacıyla ben 1 hafta mutlu gezen edip biliyorum.” ifadelerini kullandı.

‘4 BAKANLA ILGILI ALGI KISMI AKILANE ’

17-25 Çatlak büyük yolsuzluk soruşturmasında 4 bakanın algı aldıklarına inandığını kaydeden Gerçekten şöyle konuştu: “Aynı iktidarı haleldar etmek üzere evvel yer ateş parçası liderin etrafına vurursunuz. Yani liderin kendisi garaz alınmaz, etrafına vurulur. Orada de 4 vekil seçildi. Bu 4 bakanla ilişik yöntemsizlik ve alacak iddiası… Bana bakarak yolsuzluk yoktu. Yani bana bakarak değil, savcıya göre dahi yöntemsizlik yoktu. Yöntemsizlik; devletin evet da belediyenin parasını alırsın, tek iş yapmazsın cebine atarsın, bu usulsüzlük. Kazanç anca değil; bire bir gelişim yaparsın, işin karşılığını alırsın. Bunun karşılığı benzeri rüşvet alırsın. Bana sorarsanız 4 bakanla ilişik algı kısmı akilane. Yani bu elhak makul olmasa sayın Erdoğan onları görevden almazdı.”

‘SADULLAH REŞIT GÖREVDEN ALINMAYI İSTEDİ ’

Kıytırık, 17 Meyan operasyonundan iki dönme sonradan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve o dönemin Doğruluk Bakanı Sadullah Ergin beyninde yaşanan ve görevden almayla sonuçlanan, kanıt ettiği konuşmayı dahi anlattı.

19 Antrakt gecesi Sadullah Ergin ’mağara uykulu gözlerle Erdoğan ’ın yanına getirildiğini öne süren Çokluk Siktirici, “Polisler eşliğinde uykulu gözlerle Sadullah Olmuş ’i başbakanın karşına getirdiler. Sayın başbakan dedi kim; ‘bu yasaların değişmesi geçişsiz. Yani HSYK ’nın değişmesi geçişsiz, tedarik almamız lazım. Polislerde bazen değişiklikleri yapmamız geçişsiz. Bunları hazırla Meclis’e getir, hazırlık alalım ’ diye niteleyerek söyledi. Sadullah Olmuş ’in uykulu gözlerle söylediği özdek; ‘Sayın Başbakanım, ego bu söylediklerini yapamam. Siz beni görevden cebin. Hatay Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığım bahis konusu, siz beni Hatay’a gönderin. Erdoğan, bu sözleri duyunca burada ifade edemeyeceğim sözleri sıraladı: ‘Bir derinti kanun geçmesi geçişsiz. Biraz cesur ol, münasebet hakeza yapıyorsun? ’ Olmuş üstelik ‘Yararlı efendim, ego bunları yapamam. Evet çekilme ederim ya da beni görevden karşı ’ dedi. O tün Erdoğan onu de görevden aldı. Bekir Bozdağ ’ı onun hesabına göreve getirdi. Bu aynı yüzde 100 akla yatkın ayrımsız olaydır.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın