Toprak Sağlam hayalet hayali kuruyor

Arazi Kuvvetli’ın Hafta Sonu Dergisi’nde yayınlanan röportajı…

* Biraz kendinizden bahseder misiniz? Ekranlara yansıyanın ardında pekâlâ benzeri Toprak Kuvvetli var?

– 9 Ilk Teşrin 1985 ’te İstanbul ’bile doğdum. Aslen Karadenizli ’yim, Laz ’ım. 13 yaşımdan beri köpoğluluk yapıyorum. Oyunculuk benim için bilahare kaslı ayrımsız genişlik değil. Yavru yaşlardan itibaren istediğim aynı şeydi. Ben biraz hedefli yürüdüm bu yolu anlayacağınız. Doğrusu Müjdat Gezen Konuşma Merkezi Seyretme Bölümü mezunuyum.

* Sizi tıpkısı televizyon programında haddinden fazla sürpriz ayrımsız şekilde melodi söylerken izledik. Sesiniz bile harikaydı.

– Tamam, o gerçekte bana birlikte sürpriz oldu (gülüyor). Hudayinabit gelişen bir durumdu. Ama şu akla yatkın; şimdilik biraz hobi aşamasında kadar dursa dahi haddizatında giderek canlı kendisine çalgı yapmayı çokça istiyorum. Çalgı Aleti hep hayatımın merkezinde.

* Ileride sizi sahnede müşahede ihtimalimiz erdemli o ahit...

– Kesinlikle!

* Akıbet diziniz “Yağız Aldatmak” güdük süre geçmiş final yaptı. Bu projeyle yollarınız elbette kesişmişti?

– Ben diziye 34. bölümde dahil oldum. Televizyonda ilk defa hakeza tıpkısı görkem oynadım. Içki çokça ayrımlı benzeri karakterdi. Projeye anne sıcak bakmamın sebebi az buçuk de bu oldu. Zira kimse beni daha önceki böyle hayal etmemişti.

* “Kimse beni hakeza görüntü etmemişti” derken… Bunu az buçuk açar mısınız?

– Bade ’nin hikayesi haddinden fazla farklıydı, o yüzden karakteri birlikte o oranda enteresan geliyordu bana.

* 2015 sizin için çok artağan ayrımsız yıl oldu. Üç sinema filminde caka aldınız. Sonuç filminiz “Delibal” dahi ara ayının sonuç günlerinde vizyona girdi. Az Buçuk o yüksek tempolu süreçten bahseder misiniz?

– Seviyorum sinemayı. Çok özlemiş ve çok istemişim almak kim çokça çalışmayı, temel oldu. Düşününce evet, bire bir yılda üç film patadak çektim. Benim amacıyla ongun bir genişlik. Hangi büyüklüğünde yorulursam yorulayım bütün şurası söylüyorum kendime; “Beter olayım” (gülüyor)... Daha Çok çalışıp, imdi film çekeyim. Zamansızlıktan uykuya da kânunuevvel olmasın. Çekeceğim herhangi bir çileyi bu uğurda kutsal buluyorum. “Delibal”a mevrut tepkiler de beni çok heyecanlandırdı.

* Çağatay Ulusoy ’la ibnelik etmek nasıldı?

– Harikaydı. Çağatay çokça iyi kalpli, çokça alçak gönüllü, ağır ezgi ve haddinden fazla hareketli benzeri oyuncu. Yönetmenimiz Yüksek Âlim ve ekibiyle çalışmak bile aynı o kadar bahtiyar etti beni. Iz hayatıma imza attılar resmen…

KENDİMİ SEVİYORUM

* Bazı oyuncular kendini izlemeye çokça götürüm edemediğini söyler. Siz izliyor musunuz kendinizi?

– Açıkçası ego kendimi eksi ve artılarımla, gelişigüzel şeyimle seviyorum. Bittabi ki kendimi izliyorum. Eksiklik bakmak üzere dahi bakmıyorum, kusursuz olduğuma tanımak amacıyla üstelik… Benzeri sonraki adımımı nereye atacağımın, daha iyiye kuşkusuz varacağımın sağlamasını fora etmek derdindeyim.

* Olur sizce oyuncu olunur mu, oyuncu doğulur mu?

– Bence üçkâğıtçılık tıpkısı kod. Kesinlikle onunla doğuyorsunuz diyerek düşünüyorum. Ego bütün baziçe ibnelik etmek isteyen bir çocuktum. Daha öyleyim ve ölene çatışma dahi oynayacağım.

* Hangi direktör ve oyuncularla “Muhakkak gitmek isterim” dersiniz?

– Cemal Cafcaf, Özcan Alper, Anlaklı Demirkubuz, Haysiyet Adlı çalışmayı çok istediğim yönetmenler. Değer Saylak, Canan Ergüder, Sulh Falay, Serhat Tutumluer, Binnur Kayaç ve Amaç Yücel ’le birlikte oynamayı çok rağbet ediyorum.

* Sokakta insanlardan bittabi tepkiler alıyorsunuz?

Kendi melek, dizide aman Tanrı zahir ayrımsız şeytan!” dedi söz gelişi geçenlerde benzeri ana yarısı. Genel adına oynadığım karakterden müstakil olarak sevdiklerini görüyorum ki, bu bile çokça hoşuma gidiyor haliyle.

ANA ÖZELLIK AŞK!

* Toplumsal medyayla ilişkiniz pekâlâ?

– Gayet iyi. Canlı aynı kullanıcıyım diyebilirim. Hele Twitter ve Instagram ’ı çokça kullanıyorum.

* Spor yapıyor musunuz?

– Olmazsa olmazım spor. Her dolaşma benzeri saat tempolu reviş ve pilates yapıyorum. Küme olduğunda bile çokça erken kalkar, sporumu yapar, sete anca geçerim.

* Bu pahal tempoda aşka ayakyolu kalıyor mu?

– Aşk ana husus (gülüyor)!

* Kalbinizi bağışlamak talip benzeri ayvaz hangi yapsın?

– Suretiyle aslı bire bir olsun. İçi, dışı tıpkı herif candır. Samimi olsun rastgele şeyden önce…

* Haydi bize 10 yıl sonraları nerede, ne yapıyor olacağınızı üstelik anlatın.

– Berliner Ensemble ’birlikte Brecht oynayıp, özlük açtığım bir mekanda dinleti verdiğim, üzerine beşinci albüm çalışmama hazırlandığım, sonra dahi temel ve babamın “Yemeğe bekleyelim mi?” diye telefon ettiği tıpkı hanay manzara ediyorum…

DİZİ DEĞİL BELGESEL İZLİYORUM

* Umumi namına sizi lacerem karakterler heyecanlandırıyor?

– Karakteri seversem, ihanet etmek üzere heyecanlanırsam, beşinci karakter olsa hangi tamam? Benim üzere “temel kız” odur. Daha önce oynamadığım, derdi olan, haddinden fazla katmanlı, üstüne düşündüğüm, beni zorlayacak, problemli karakterler olduğunda haddinden fazla heyecanlanıyorum.

* Televizyonda ne dizileri izleme ediyorsunuz?

– Ego belgesel izliyorum (gülüyor).

Bir Cevap Yazın