TOROĞLU BOMBALADI!

27 Boşluk tarihli Ulusallık gazetesinde Meral Tamer eliyle “Sisli mal sahası” adlı benzeri alfabe kaleme münfail. Zarfında kadem geçince dikkatimi çekti, okudum.

Benim ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın oğlunun da zarfında bulunduğu, şu anda gümrüklerde beklediği belirtilen özel havalandırma sistemlerini ithal eden firmanın ortaklarıymışız.

Yazının tamamını okuduktan sonraları bu bayanın adının başına “Bulanık” kelimesini koydum. Tütsülü Meral ’mağara yazdığı abece parçalanmamış dumanlı albeni sahası. On Paralık bir öz açık değil. Cümlelerde, “sav ediliyor”, “oluyormuş”, “miş”, “peşkeş çekiliyormuş”, ve “evler kiralanıyormuş” diye elan nice mişler ve muşlar var.

Dumanlı Meral ’e soruyorum. Ülen Dumanlı Meral, nereden tez ediliyor, kimden argüman ediliyor? Hangi belediye mıhsıçtı tutuyormuş? Neyi eli sıkı tutuyormuş? Hangi belediye neyi hasis tutmuyormuş? Ne kadar gevşek tutuyormuş? Ne şehremaneti nerelerden avanta alıyormuş? Bu avanta kayran belediyeler, Bulanık Meral ’mağara yazısına bakarak Beyoğlu ve Beşiktaş Belediyeleri ’ymiş… Sokakları peşkeş çekici belediyeler hangileri? Şişli Belediyesi işi kısmık tutuyormuş. Sisli Meral, senin muşla, mişle yazdığın yazılara ego, “Geziyorum, görüyorum, yaşıyorum” diye cevap veriyorum.

Sisli Meral. Eli Sıkı tutan şehremaneti ile mıhsıçtı tutmayan şehremaneti olamaz. İçi su komple havuza bir yaşama işerse, havuzun suyu ne kadar kirlenir Sisli Meral?

Bu işleri hem yaladım, hem yuttum

Ulan Bulanık Meral. Demin gelelim sadede. Ego seni tanımıyorum. Ekonomi yazını birlikte ilk defa okudum. Mesleğinin gazeteci olduğunu öğrendim. Eskiden Cumhuriyet Altını ’te yazarmışsın. Bekâr, sana birşey söyleyeyim. 20 sene ticaretle uğraştım. Algı mükellefiydim, kimi vakit ödüller da aldım. Ülen Bulanık Meral. Bunun, yani ticaretin üniversitede kitaplarını üstelik okudum. Bu işi hem yaladım, hem yuttum. Amma senin bu işleri hangi kadar yalayıp, yuttuğunu bilemiyorum.

Bak Bulanık Meral, tek bir şekilde ve kesinlikle, hususi havalandırma sistemi ithal eden bir firmanın ortakları beyninde değilim. Ne yaparsam, “Haşırt” diyerek ortadan yaparım. 3 yıldır bile Ankara idrak listesinde evvel 100 ’tabir. Benden henüz az vergi verenlerin uçakları var. Benim şu anda kullandığım araba 10 almanak Mercedes, henüz değiştiremedim. Ankara ’üstelik üstelik yegâne Mini Cooper ’a biniyorum. O bile 2 yaşında. Söylediğin üzere Başbakan ’ın oğlu ile ortaklığım varmış. Başbakan ’ın oğlu bu şirketin kurucularından birisiymiş. Ben seni doygunluk edebildim mi bilemiyorum Tütsülü Meral? Oğul üzerine üstelik zannediyorum, sayın Başbakan muktezi cevabı verecektir.

Bulanık Meral, tekzibini bekliyorum

Bu kanunu ne hükümet çıkarırsa, “O hükümetinin başbakanını Taksim ’birlikte sırtımda taşırım” demiştim. Ulan Dumanlı Meral, bunu diyen tıpkı kayırıcı, bunun tersine kâh faaliyetlerde bulunabilir mi? Sen gazeteciymişsin ama sağdan soldan herhalde dolmuşlar geliyor sana. Filhakika bu sigara yasağı üzerine delinmenin büyük oranda olduğunu görüyorum. Zannediyorum, bu işte çok düzenci olan Başbakan gereğini yapacaktır. Senin, benim konumda kanıt ettiğin bed iftirayı oranlama ediyorum, vacip şekilde tekzip edersin. Eğer etmezsen, ego yasalı yollardan sana bunu ettireceğim.

Başvekil ’ın oğlu dersen, hayatımda görmedim, tanımadım. Ortaklığım da olmadı. Ama sizin kabil gazeteciler var olduğu sürece bu iftiralara her devir hazırlıklı oluşmak geçişsiz. Oldu mu demin Sisli Meral? Anladın mı?

RADDE: Sisli Meral, hakeza tıpkı işe girecek olsam, meclisten eskimemiş kanun çıkana kadar esen tarafıma yatar, tek toz kaldırmazdım. Elan bunu dahi düşünemiyorsun. Dedim evet, “Dumanlı” tıpkı alemde yaşıyorsun. Dumanlı yazılar de yazmayı seviyorsun.

Erman Toroğlu /Hürriyet

Bir Cevap Yazın