TRT’ÜSTELIK “RATING KIYAMETİ” KOPTU!..

TRT’da geri akşam “rating kıyameti” koptu.

Televizyon dünyasından adlı konukların meydan aldığı programda, TRT’nin yayınladığı bire bir vtr ortalığı ayağa kaldırdı.

Zira bu vtr’da, TRT muhabirleri AGB’nin denek evlerine ulaşmıştı. Ve bu denekler de kendilerine dünyalık öneri eden adlı sunucu, çekimci ve tv’cilerden bahsediliyordu.

Ancak tam konuşmalarda ismi geçenler “bip”lenmişti.

Peki kimdi bunlar?..

Toplantıdan belli bu konunun imdi mahkemeye, savcılığa tefehhüm edeceği şeklindeydi.

Galiba kim bu isimleri üstelik müddeiumumilik sorgulayacak, gerçekler ondan sonra ortaya çıkma.

Işte müptedi programda konuşulanlardan biraz incelik:

Tayfun Talipoğlu: Sayın Birey tanrıyar, sizi buraya magazinci kimliğinizle değil, ratinglerle ilişik yıllarınızı verdiğiniz çalışmalarınız zımnında davet ettik. Bu konuda tıpkı uzmansınız. Ne diyeceksiniz?..

Can Tanrıyar: Bu vtr’den sonradan buraya boşuna geldik kabilinden… Elhak yapıldığı argüman edilen sahterlarlık burada belgelenmiş. Ama isimler biplendiği amacıyla ne deyebiliriz. Bu saatten sonra bunu hüküm çözmeli… Ve bu eşhas da kamuoyuna açıklanmalı… Ben TRT’yi yürekli tabilik anlayışı dolayısıyla kutluyorum.

Tayfun Talipoğlu: Duygusal Tanrıyar, daha ilkin üstelik hakeza şeyler oluyor muydu?.. Siz yıllardır strateji ediyordunuz. O zaman bir şeyler yaptınız mı?..

Birey Tanrıyar: Evet, bir vakitler bile vardı… Ancak o zamanlar bütün tıpkısı Tv kanalının içinde çalıştığımız amacıyla hazırladığımız raporları hemen üst düzeye anlamaklık ettiriyorduk. Kamuoyuyla katılmak onların kararıydı. Fakat şimdi 3-4 yıldır bağımsız tıpkısı şekilde zat kurumumuza sahip olduğumuz amacıyla şen rahat bunları dile getirebiliyoruz.

Prof. Mualla Atıf Tıpkı: Bu ayrımsız denetleme sorunudur. Bana paneli verin, bunların hepsini 5 günde denetlerim.

İbrahim Tatlıses: Evlerin satın alındığı bu programda kemiksiz namına ortaya bundan sonra. Şimdi vtr’dahi izlediğimiz eş kendisine teklif edildiğini ama almadığını söyledi. Ama bana göre dalavere… Korkuyor çünkü kadın… Aldım dese kabahatli, veren bile suçlu… Yer güzeli bu kasetlerin bip’siz halini, orijinal halini savcılığa koymak…

Sinan Yoğun: Bu işi karıştıranların banko yargıya iletilmesi gerekir…

Kürşat Özkök: Biz TRT olarak kapsam tespitiyle ilişkin sorun fethetmek istiyoruz. Ayrımsız topluluk olayların döndüğü kesme… TRT’nin tek patırtılı çıkarmayacağı kadar tıpkı kibir var. Ego Cuma günü TİAK başkanını arayıp programa katılması gerektiğini söyledim. Keyif durumunu öne sürerek gelmedi.

İbrahim Tatlıses: Ben patronların bu işe tenezzül edeceğini on paralık sanmıyorum. Yapımcılar var, ayrımsız, reklamcılar var, iki!..

Osman Imtihan: Formatsız bir ülkenin, formatsız yapımcılarıyız. Bu işin çivisinin çıktığı ortada… Gerçeklerin ortaya çıkması üzere hep elinden geleni yapmalı…

Birey Tanrıyar: Sonuç günlerde baktım Sinan Yavaş’in Avrupa Yakası, totalde 10 share’e düşmüş… Olacak husus mi?.. Bu dizinin esprileri, karakterleri herhangi bir yerde konuşuluyor. Demincek da kurban, Avrupa Yakası mı olacak?.. Bu kadar güldüren, öğreten, düşündüren tıpkısı paradigma da rating kurbanı mı olacak?.. Sonuçlara bakarak herhangi bir beniz kişiden “elden” 10 hayat izliyormuş Avrupa Yakası’nı… Pes…

Bakalım bundan sonraki gelişmeler pekâlâ olacak?..

 

Bir Cevap Yazın