TRT çalışanına yöneticiden gidi teklif!..

Eski çağ sefer kutuma sakıt e-mail, dul ayrımsız kadına amiri tarafından yapılan “ahlaksız teklifi” anlatıyordu.” diyerek giriyor konuya Ramoğlu ve şöyle devam ediyor:

“Üzüldüm. Antrparantez utandım. Intizar okudum bu sapık tiplere. Kadını aradım.

İşe bakın ki telefonun vesair ucundaki eş, bir yıl evvel kalp krizi sonucu canlı yaşta aramızdan ayrılan dünya iyisi arkadaşım E. ’nin eşiymiş meğer.

Zavallı kadın gözyaşlarını tutamamıştı.

“İnanın baskı durumda olmasam sizi aramazdım” dedi.

Bir çocuğuyla zihayat yaşta dul kalmıştı. Aldığı mülk ancak kirası, yiyecek ve içmelerine yetiyordu. Kızını okula kendisi götürüp getiriyordu. Bir Tane şansı çocuğunun okulunun işyerine andıran olmasıydı.

TRT ’nin 15 almanak personeliydi. Yöneticileri de 6 kamer önce değişmişti. Çocuğunu okula bıraktığı benzeri çevrim amirinden aldığı soysuz teklifle o şişman şoku yaşamıştı.

Elan ilk başına on paralık böyle ayrımsız madde gelmemişti.

Amirinin soysuz teklifiyle hem gururu hem bile onuru incinmişti. Düzgüsüz herif odasına çağırdığı çalışanına pişkin pişkin sırıtarak, “Bak S. istediğimi yaparsan burada çokça şen edersin. Öğrendim sıkıntıdaymışsın da. Hem bittabi olsa dulsun” demişti terbiyesizce.

Bu sözlere çokça şaşıran S. ise kekeleyerek, “Beyefendi söylediğiniz sözün çirkinliğinin ve ağırlığının farkında değilsiniz mahsus” diyerek fiyat vermişti.

Reddedilen amir adeta deliye dönmüş ve “Bunu sen istedin” diye niteleyerek tehdit etmişti. Taze karı gördüğü alışveriş karşısında günlerce ağladı. Bir yardımı evet düşüncesiyle durumu müdürüne anlattı.

Fakat aldığı yanıt “Delilin var mı” şeklinde oldu. S. bile, “Yavuklu tacize uğrayacağımı bilseydim sesini kayda alırdım” dedi. Şikayetin peşi sıra dul eş bulunduğu yerden kilometrelerce uzağa sürüldü. Demin çocuğunu okula götüremiyor. Maddesel sıkıntıları yüzünden servise da bindiremiyor.

Bana, “Eşim öldükten sonradan perişan oldum. Çocuğumla ve acımla yaşarken bu yalancı adamın kötü teklifiyle karşılaştım… Günlerce olayın etkisinden kurtulamadım” dedi.

Düşkün teklife ’ret ’ cevabı verdikten sonraları hayatı kabusa dönen benzeri kız yavru annesi dinç kadını kurtaracak tek kişi TRT ’nin patronundan diğeri değil bittabi. Kadının gözünü öyle korkutmuşlar kim sesini birlikte çıkaramıyor… Amma inanıyorum kim bu ahlaksızlara gününü TRT Umumi Müdürü İbrahim Atmaca gösterecek…

Ersin Ramoğlu / Sabahleyin -ANKARA

Bir Cevap Yazın