TRT EKRANINA YAKIŞMAYAN FON!..

Yeni işaret döneminde yayımlanmaya başlanan Tıpkı Çile adlı programda Gökhan Yıkılkan, tipten tipe girerek belirsiz azrail çekimleriyle yoldan sabık vatandaşlara para kazandırıyor. Fakat Yıkılkan ’ın izlence esnasındaki tavırları ve yoldan çevirdiği kişilere yaptığı hareketler aksülamel çekiyor. Yıkılkan, yakaladığı kişilere dört ayrımlı istekte bulunuyor, bu isteklerin tamamını kameraya çekildiğini ezbere özne yaşama 5000 teklik para ödülü kazanıyor. Kâh skeçlerde Yıkılkan, yarışmacılara tavırlarıyla ruh bilimsel şiddet uyguladığı görülüyor.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan programda Yıkılkan, Maslak Oto Endüstri bölgesinde tüvana bire bir kişiyi çeviriyor. Argo sözlerle yarışmacıya takılan Yıkılkan evvel gençten kimliğini vermesini istiyor. Kimliği düzlük Yıkılkan yarışmacıyı yanından kovuyor. Daha bilahare tekrar çağırdığı yarışmacıyı ’Bu bittabi saç?”, “Kız kadar saç mı uzatıyorsun”, “Yırlamak dinle az buçuk ulan!” kadar laflarla aday taciz ediyor. Yıkılkan ’ın bu tavırlarından korkan taze sesini çıkaramıyor. Yanında kâin arkadaşıyla genci dövmekle zılgıt eden, saçını çeken, tişörtüne yapışan Yıkılkan ’ın ağzından çıkan jargon kelimeler ise yayında ’bip ’leniyor. Ayrıca Yıkılkan, benzeri uzaklık hızını alamıyor ve gençle başlangıç tokuşturuyor.

Tenkit almamışlar

Yaşadığı çaba ve korkuyla sinen dinç, Yıkılkan ’ın isteklerini mecburen yapıyor. 9 zaman süren ruh bilimsel ve fiziki çabukluk sonrası genç 2500 teklik kazanıyor.

Programın yapımcısı Alper Mestçi ise, “Yarışma ayrımsız aydır ekranda… On Paralık tenkit almadık. Bu sonuçta tıpkı gülmece programı ve oradaki yarışmacılar birlikte mal ödülü kazanıyor, cümle üstelik halinden mutlu. Yarışmacılar programdan gayet bahtiyar ayrılıyor. Ruh Bilimsel çaba falan bile uygulanmıyor. Seçkin öz galiba sınırlar içinde yapılıyor. Bu eleştiriyi yapanlara geçmiş sabah programlarını eleştirmelerini öneriyorum” diyerek konuştu.

Ulusallık
 

SACİT ASLAN YORUMLUYOR

Kimdir bu adamlar?..

Nerden bulurlar bu tipleri?..

Demin bu hangi idüğü belgisiz olan görgülü! kendisini komedyen, sanatçı filan zannediyordur!..

Bu programın birde yapımcısı var öylemi?..

VAY ANASINA YAPIMCIYA IAŞE!…

Ne yapıyor bu çekimci?… Neyi yapmış?…

Yaptığı gelişim arasında!…

TRT ’dahi, demin bu yapılan işede para ödüyor!… ANCA Mİ?…

YAZIK… YAZIK…

TRT namına bu kepazeliğe ödediğiniz parayı, bari bir yarayışlı kurumuna verseniz, çok elan makbule geçmez mi?..

Bu komedyacı olduğunu zanneden mevla!…

Bu mizah dediği kepazeliği adamına yapacak kim….

Gösterecekler buna……………!

Hangi gelmek istediğimi anlamışındır zannederim..

Sacit Arslan  

 

Bir Cevap Yazın