TRT operasyonları genişliyor!..

Türkiye’yi sarsan iri yolsuzluk operasyonunun ardından itimat ve MASAK’tan sonraları TRT’bile başlayan faaliyetler de genişliyor. vaktiyle TRT’ye geçiş üzere aktif olan ”Antlaşma ve STV’bile çalışmış olma” referansı aksine döndü.

Faaliyetler çerçevesinde TRT’nin iki umum müdür yardımcısı ile Bili Dairesindeki yetişkin isimlerin de görevine serencam verileceği belirtiliyor. Geçmiş yerine TRT Haber Dairesi Başkanı Ahmet Böken ve yardımcısı Ahmet Çavuşoğlu görevden makbuz. Böken TRT’ye Gökyolu TV’den geçmişti.

TRT’ye Devir Gazetesi, Gökyolu TV ve Âlem Fen Ajansından para aktarımı edilen ve ince süredir deli dolu görevlerde kâin 20 kadar ismin pasifize edilip, bazılarının dahi kurumla ilişkilerinin kesileceği öğrenildi. Bu kapsamada gâh bakanlıkların matbuat ve halkla ilgiler müşavirlerinin dahi değiştirileceği belirtiliyor.

TRT’ye dışarıdan ve muhtemelen medya organlarından çokça sayıda transfer yapılmış, ”Cemaat medyasından kadrolaşma” iddiaları da sık sık gündeme mevrut ve TBMM’de istifham önergelerine  konu olmuştu. Başvekil Yardımcısı Bülent Arınç bu önergelere ” Hizmet ihtiyaçları ayn uğrunda bulundurularak asgari düzeyde alarga ve naklen personel alımı yapıldığı” cevabını vermişti

GAZETEPORT

Bir Cevap Yazın