TRT, Uluç’a çekişme açtı!. Bir yalan makinesini deklare ediyoruz!

Bir Zamanlar TRT ’den nemalanıp bugün her nefes TRT ’ye vuranlar; siyah beyaz zehir nostaljisi içre “Güçsüz TRT” deyip; güçsüz hallerini sergileyeceklerdir!

05.02.2011 tarihli Sabah Gazetesi ’nde, Hıncal Uluç isimli yazar, TRT ’nin kendisine yazdığı yalanlama metnini yanıtlamak adına, bilgi yanlışlarıyla dolu; keskin idea haiz bire bir yazı kaleme almıştır.

Ilgilendiren yazarın, kendisine olmasa de okuyucusuna olan saygımızdan belde aşağıdaki halkoyu duyurusunu yaparak; “aynı hile makinasını” deklare ediyoruz…

TRT ’Yİ, GÖSTERGEÇ İZLEMESİNİ BİLENLER IÇIN GELİŞTİRİYORUZ

Yazarlıkta, biricik malzemesi televizyon tutkun olmak olanlar için TRT mebzul bir kaynaktır.

Kitap teması ayrımlı 14 monitör kanalımız, oturduğu yerden çalım başöğretmen yazarları bile düşünüm sahibi yapar!

Yeter ki bu kök yazarların, televizyon izlemeyi bilip; izlediğini fehim kapasitesi bulunsun.

TRT, 2011 Acun Üniversitelerarası Kış Oyunları ’nın yayınını balaban aynı başarıyla sürdürmektedir ve günlük ortalama 12 saat eser yapmaktadır. Sim madalya kazandığımız patinaj yarışması TRT-AVAZ ’dan faal; sair kanallarımızdan banttan yayınlanmıştır. Gene bu sporcularımız bir nice kanalımızda röportaja çıkartılmıştır.

Müsabakaları yerinden izlemek benzeri yana televizyondan de izleyemeyen bir zihniyete; TRT çalışanlarının Erzurum ’daki fedakar çalışmalarını anlatmamız çok yumruk.

MAIL GELMEDİ, BUYURMAK; YALANIN TA KENDİSİDİR
Açıklama bana gelmedi deyip, taşlama eden yazara; yakin kutusuna bakmayı öğrenmesini ya da -kamuoyuna açıklayabileceğimiz-, bizim mümasil gönderdiğimizi ispatlayan ilmî doneleri incelemesini başvuru ederiz.
 
Yeniden “TRT gelmedi demedim”, diyen birisinin kendi yazısındaki “Gelmeyen kimdi biliyor musunuz, Sayın Erdoğan?. TRT!. Türkiye Radyo Televizyonu yani” satırlarını görmemesini birlikte kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

TRT ’DEN NEMALANLAR, TRT VERGİLERİNİ HATIRLADILAR
Hıncal Uluç isimli yazar, okuyucusuna daima TRT ’nin kendisinin vergileriyle işlediğinden nefes vuruyor. Bir Tane benzeri programı 99 büro uzatan ve 10 yıl öncesinin rakamlarıyla TRT ’den oldukça çok ücretler alırken (kendisi bu paraya yazılarında “atom çekirdeği parası” diyor.) Türk Halkı ’nın vergileri niye gündeme gelmiyordu?

Hıncal Uluç ’un hangi büyüklüğünde idrak verdiğini bilmiyoruz ama; vergilerle işleyen bir kurumdan hangi kadar “alacak elde ettiğini” biliyoruz!

TRT, geçmişin peşkeşlerine sonuç verdi ve sonuç iki yılda ülkemizin parlayan yıldızı oldu.

ZAVALLI OLAN, GERÇEKLERİ GÖRMEYENDİR
Türkiye süresince onlarca dürü düzlük daraç dışındaki tamam editör birliklerinde yönetime giren TRT, izlediğini anlayanlar; anladığını aktarabilenler üzere büyümesini sürdürecek ve sağlam yakında TRT-SPOR kanalını açarak, kırıcı niyetlilere “dert vermeye” devam edecektir.

Eskiden TRT ’den nemalanıp zaman seçkin soluk TRT ’ye vuranlar bile; siyah beyaz zehir nostaljisi içre “Güçsüz TRT” deyip; beli bükük hallerini sergileyeceklerdir!

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Cevap Yazın