TRT Umumi Müdürü’nden dizilere kırıcı tenkit!..

Dizilere anif eleştirilerden mevcut Delicesine “Bu reyting takdir sisteminde toplumun ayar yargılarını zedeleyen yapımlar da yavaş kazanıyor” dedi.

HAYATTA KALMA ŞANSI NAMEVCUT

İbrahim Delice TRT olarak reyting ölçümüne çevrik itirazlarının haddinden fazla elan geriye dayandığını rapor ederek, yerli dizileri tenkit yağmuruna tuttu. “Bu reyting takdir sisteminde toplumun değer yargılarını zedeleyen yapımlar da kırıcı kazanıyor.” diyen İbrahim Mecnunca “Biz TRT adına amme yayıncılığı yapıyoruz birinci olmak üzere iddiamız imkânsız haliyle.

Ama 20. dahi olsak bunun inanılır tıpkısı kaynakla ortaya konması gerekir ki biz tedbirimiz alıp ona göre yapıt yapalım. AGB’dahi birinci olan bizim şirketimizin ölçümünde üstelik birinci oluyor ama oranlar ve detaydaki rakamlar çokça koskocaman. Reklam dağılımında ne kanalın hangi kadar mal alacağını belirlenmesi açısından bu rakamlar çok kebir. Bulunan sistemin hayatta kalma şansı yoktur.” ifadelerini kullandı.

2 ERKEĞİ BIRLIKTE AYNI YATAĞA SOKTULAR

Dizilerde cinsellik öğelerinin yöre planda olduğunu kaydeden Delicesine “Bu reyting sistemi adil olmadığı gibi hangi türlü yapımların izlenip izlenemediğini belirlediği için toplumun derece yargılarını zedeleyen yapımlar de alçak kazanıyor. Dizilerde cinsellik içeren sahneler bilgi yapılarak tanıtılıyor insanlarda nikbet uyandırılarak reyting alınıyor. en son bildiğiniz kabil iki erkeği bile tıpkı yatağa soktular.

“KILIÇ HASET” DİZİSİNDE EŞCİNSEL SAHNE ŞOKU (VIDEO)

BUNDAN SONRA ne yapılmalı? Eskimemiş bire bir eksiltme yapılır, bu ihaleyi ve sonrasındaki denetimi RTÜK yapmalıdır. Tığ söz gelişi reyting ölçümünün denetimini üniversitelere yaptırıyoruz.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın