TRT’ye çirkin saldırı!

Fakat asıl farklıydı.Afyonkarahisar ’daki patlamada martir olan askerler üzere Gülhane Askeri Tıp Akademisi ’nde (GATA) merasim düzenlendi.  Türk bayrağına sarılı şehit cenazeleri törenin arkası sıra ambulanslarla ve askeri cenaze araçlarıyla GATA ’dan çıkarıldı ve Etimesgut Askeri Hava Meydanı ’ndan memleketlerine gönderildi. Konvoyun havalimanı nizamiyesine girişinde, polis güçleri memurları içtinap etmek duruşunda bulundu. Bu anlar gazeteciler aracılığıyla görüntülendi ve tüm medyada paylaşıldı.

Ancak o görüntüler üzerinden içtimai medyada TRT ’ye çirkin tıpkı çevik düzenlendi. Konvoyun fotoğrafı montajlanarak haberin sunuş şekli farklı gösterildi.

Üzerinde oynanmış ışık, son an gelişmesi olarak verildi ve TRT Haber ’mağara olayı, “Şehitlerimiz memleketlerine uğurlanıyor: Martir cenazeleri yeni açılan dudak ve duble yollar sebebiyle daha çok elan bodur sürede memleketlerine ulaştırılıyor”  diye niteleyerek yayınladığı gösterildi.

Bu görüntüler bodur sürede içtimai medyada yayıldı. TRT ’nin martir haberini bu şekilde verdiğini düşünenler olaya aksülamel gösterdi. Ancak kök farklıydı. hurriyet.com.tr ’ye konuşan TRT yetkilileri Zaman Başbakan ve Reisicumhur ’nın açıklamaları dışında akıbet dakika haberi vermedik. O foto montajlanarak mamul çirkin ayrımsız akın dedi.

 

Bir Cevap Yazın