TSK o bölgelere leşker yığdı!..

Tabiiyet’ten Aydın Hasan’ın haberine göre PKK ’nın site merkezlerindeki varlığının ortadan kaldırılmasına yönelik operasyonlar, Ankara ’dahi ilgili asayiş birimlerinde oluşturulan merkezlerden üstelik müdrike yerine takip ediliyor.

Yıldırı örgütü PKK ’nın “hendek siyaseti” namına bile adlandırılan Silopi, Silvan, Cizre ve Diyarbakır – Sur’de iskân alanları içinde başlattığı terörist başkaldırıya cebin heybet, daha faal önlem almaya yöneldi. Meskun mahallerdeki operasyonlar, henüz ilk ağırlıklı olarak polis güçleri hususi harekat timleri eliyle yapılıyordu. Yıpranmamış anlayış çerçevesinde polisin yanı sıra Açıkgöz hususi harekat timleri da operasyonlarda kayran almaya başladı.

DAĞ KADROSUNDAN BILAHARE ŞEHİRDEKİ MİLİSLERİ UĞUR ALINDI

Tabiiyet ’in güvenlikle ilişkin kaynaklardan aldığı bilgilere göre, yıldırı örgütü PKK ’yı ve PKK ’nın site örgütlenmelerini çökertmeye müteveccih kapsamlı harekat başlatıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK ’nın Hakkari kırsalındaki varlığına karşı oylumlu bire bir askeri harekat yürütmüş ve terör örgütü Yıldız Irak sınırındaki arızalı yerey koşullarına topluluk dağlardan temizlenmişti. PKK ’nın bazı ilçelerdeki varlığına yönelik bir kapsamda iri yetenekli bire bir ameliyat için düğmeye basıldığı belirtildi.

ANKARA YAKINDAN IZLEME EDİYOR

Tabiiyet ’e ulaşan bilgilere göre; operasyonlar, Ankara ’da güvenlikle ilgilendiren birimlerde oluşturulan kriz masaları çerçevesinde da yakından izlem ediliyor. Geçmiş etapta Ankara ’ya vasıl kâh bilgiler şöyle:
*Komandolar; Cizre’nin 3 mühim bölgesinde terör teşkilat PKK’evet cebin operasyon düzenledi.
*Şırnak’ta, asayiş birimleri ile PKK teröristleri arasında çatışma bundan sonra. Bu çatışmada benzeri yıldırıcı  öldürüldü.
*Güvenlik güçlerine, Cizre ilçesindeki Sayrılarevi Caddesi ’nden geçişleri sırasında PKK ’lılar tarafından üzücü açıldı. Güvenlik güçleri, bu saldırıya cevap verdi. Sâdır çatışmada ayrımsız PKK ’lı vuruldu.

PKK FAMILYA YAKTI

Cizre ’üstelik fırlamak isteyen bazı vatandaşlara yıldırı örgütü üyelerinin cevaz vermediği, teröristlerin bazen evleri ateşe verdiği belirtiliyor.

Şırnak’ta ise yolu kapatarak yıldırı örgütü lehine motto atan 9 öğrenci gözaltına makbuz. Şırnak ’ta Cizre Caddesi ’ni ulaşıma kapatan ayrımsız takım mektepli terör örgütü lehine sloganlar attı. Cümle uyarılara rağmen eylemlerini sürdüren 9 yaşama gözaltına alındı. Öğrenciler polis güçleri merkezindeki işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra serbest bırakıldı.

Düzenlilik birimlerinin, terör örgütü mensubu dışındaki kişilere alın kırılan davranmaları konusunda uyarıldığı tabir edildi.

Bir Cevap Yazın