Tuba Ünsal’ın Kenya izlenimleri

Hürriyet’te kayran düzlük habere göre uzunluk üyeleriyle çektirdiği fotoğrafları ayrımsız gün içtimai medyada paylaşan Ünsal, namına yöneltilen “Biricik başına herif Afrika ’yı mı kurtaracak?”, “Türkiye dururken sebep müzaheret amacıyla Afrika ’ya gitti?” aynı eleştirilere esasen aynı kanaldan karşılık verdi:

TUBA ÜNSAL

“Sen bana ‘Ülkende niye arkalama etmiyorsun? ’ diyorsun ya… Ego ülkemde elimden geldiğince temas yere müzaheret etmeye çabalıyorum, ama bunun reklamı gayrimümkün. Burada ise format apayrı. Bizim hangi kadar sesimiz çıkarsa, o kadar süt kuzusu kurtuluyor. 3.5 milyon telkih hedefliyoruz, adam dostla bittabi toplayalım? Bu ülkelerde yaşayanlar, bilmiyor kim bire bir aşılama yapsa bebeğini kurtaracak. Filhakika bilse birlikte nereden bulacak? Ben anneyim. Benim için çocuğun dini, dili, ırkı namevcut. Keşke teknem olsa, baştan sona mülteci kurtarsam, keşki gücüm yetse hepsini evimde ağırlasam. Sen şimdi gönlünü bol tut, bu kız seçkin şeye yetişmeye çalışıyor, bana incitici laf edeceğine gel da bize destek ol.”

Bu kampanya kapsamında içtimai medyada #1HayatDiliyoruz ve #Prima etiketleriyle yapılan paylaşımlar üzere Prima, herhangi bir kullanıcı yerine UNICEF ’e benzeri telkih değerinde dürü yapıyor.

Bir Cevap Yazın